یکتا ناصر

یکتا ناصر

تاریخ تولد:

12 آبان 1357

زاده:

تهران

زندگینامه:

یکتا ناصر متولد 12 آبان 1357 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی محیط زیست از دانشگاه آزاد اسلامی است، پدرش افسر بازنشسته نیروی زمینی و مادر خانه‌ دار است، می گوید بخاطر ظغام زود رنج شده ام.

معرفی اجمالی

یکتا فرزند دوم یک خانواده ی ۵ نفره است که یک خواهر بزرگتر به نام نیکتا دارد که عکاسی خوانده و به تازگی عضو خانواده ی سینما شده و یک برادر کوچکتر هم دارد، اسمش را مادرش برگزیده، پرسپولیسی است و آرام جعفری یکی از دوستان صمیمی اش است، در برخورد اول بسیار جدی و سرسخت به نظر میرسد اما بسیار مهربان است.

یکتا ناصر چطور بازیگر شد ؟

16ساله بودم و تازه پيش‌ دانشگاهي را تمام كرده بودم يك روز يكي از دوستانم به من گفت بايد خواهر 5 ساله‌اش را به يكي از دفاتر فيلمسازي ببرد و از من خواست كه همراه او بروم.

من هم به قصد همراهی با او به آن دفتر رفتم آنجا به من گفتند حالا كه تا اينجا آمده‌ ای شما هم يك فرم پر كن، يك عكس پرسنلي در كيفم بود که آن عكسم را روی فرم گذاشتم چند وقت بعد براي بازي در يك سريال با من تماس گرفتند و من برای بازی در سريال 6 قسمتی گل‌ های كاغذی در سال 1376 جلوی دوربين رفتم بعد از بازی در آن كار برای بازي در سريال «عيد آن سال‌ ها»ی آقاي سعيد ابراهيم‌ فر انتخاب شدم بعد از آن هم در رشته مهندسی دانشگاه قبول شدم.

مطالعه بازیگری

بعد از اينكه كار بازيگری را شروع كردم سراغ كتاب‌ هاي تخصصي، كارگرداني، فيلمنامه‌ نويسی، بازيگري و دوربين رفتم. از آن به بعد شروع كردم به طور حرفه‌ ای فيلم ديدن و از تجربيات اطرافيانم استفاده كردم.

ازدواج با کارگردان سینما

یکتا ناصر در اسفند 94 با منوچهر هادی کارگردان سینما که یک سال قبل در فیلم من سالوادر نیستم با یکدیگر همکاری داشتن ازدواج کرده است و صاحب یک دختر بنام سوفیا هستند.

خجالتی بودن

یکتا ناصر : اينكه مردم در خيابان تو را می بينند و به تو محبت می كنند، حس لذتبخشی است البته من يك مشكل بزرگ دارم و آن خجالتی بودنم است. آن روزهای اول نمی دانستم وقتی مردم مرا می شناسند و به من نگاه می كنند بايد چه كار كنم، بايد من به آنها سلام كنم يا آنها به من (می خندد).

زود رنج شدم

فكر می كنم حرفه آدم به خصوص بازيگری می تواند روی نحوه زندگی و شخصيت او تاثير بگذارد. اين شغل خواه ناخواه آدم را حساس‌ تر و نكته‌سنج‌ تر می كند. فكر می كنم اين زودرنجي را هم از شغلم وام گرفته‌ ام.

بازیگر بدون کلاس

زمانی كه كلاس‌ های بازيگری رايج شد موقعی بود كه من شناخته شده بودم. شايد اگر در كار آقای لبخنده بنام با من بمان سال 1379 بازی نمیكردم، حتما بايد در اين دوره‌ ها شركت می كردم. در با من بمان آقای لبخنده آنقدر به من راهنمايی دادند و آنقدر با صبر و حوصله يك سكانس را تكرار می کردند تا خوب از آب دربيايد كه ديگر بعد از آن هيچ وقت فكر نكردم بايد در كلاس بازيگری ثبت‌ نام كنم بنابراين سعي كردم با مطالعه اگر خلعی بود را پر كنم.

فیلم های سینمایی

● مشکل گیتی – ۱۳۹۴
● آشوب – ۱۳۹۴
● فصل نرگس – ۱۳۹۴
● کارگر ساده نیازمندیم – ۱۳۹۴
● من سالوادور نیستم – ۱۳۹۳
● زندگی جای دیگری است – ۱۳۹۲
● گنجشکک اشی مشی – ۱۳۹۲
● یکی می‌ خواد باهات حرف بزنه – ۱۳۹۰
● قند تلخ – ۱۳۸۷
● روز برمی‌ آید – ۱۳۸۵
● نسکافه داغ داغ – ۱۳۸۵
● قتل آنلاین – ۱۳۸۴
● سرود تولد – ۱۳۸۳
● باران رویاها را نمی‌ شوید – ۱۳۸۲
● خانه‌ای در شن – ۱۳۸۲
● عاشق مترسک – ۱۳۸۲
● فراری – ۱۳۸۱
● ساقی – ۱۳۸۰

سریال ها

● عاشقانه – ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۵ – شبکه خانگی
● ابله – ۱۳۹۳ – شبکه خانگی
● جاده قدیم – ۱۳۹۴
● دختران حوا – ۱۳۹۱
● قند ترش – ۱۳۸۵
● اولین شب آرامش – ۱۳۸۴
● لبه تاریکی – ۱۳۸۳
● پیش پرده – ۱۳۸۱
● ضربه سوم – ۱۳۸۰
● با من بمان – ۱۳۷۹
● عید آن سال‌ ها – ۱۳۷۸ تا ۱۳۷۷
● گل‌ های کاغذی ۶ ۱۳۷