یزدان فتوحی

یزدان فتوحی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1355

زاده:

تهران

زندگینامه:

یزدان فتوحی متولد مرداد 1355 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس روانشناسی بالینی و فوق لیسانس روانشناسی مشاوره است، علاوه بر بازیگری سابقه کارگردانی نیز داشته است و همچنین نویسندگی نیز میکند.

کلاس بازیگری + کارگردانی
بازیگرای رو زیر نظر مرحوم حمید سمندریان گذراند و دوره های کارگردانی را نیز در انجمن سینماگران جوان در سال 1375 تمام کرده است.

 شروع فعالیت + شهرت
اولین باز از همین کلاس های بازیگری به سریال در پناه تو در سال 74 معرفی شد که نقش کوتاهی بعنوان یکی از دانشجوها ظاهر شد، اما سریال خنده بازار و شکرستان از آثاری بود که باعث شهرت وی شد.

از خنده بازار تا شکرستان
وی در اسفند ماه 89 بخاطر دوستی اش با شهاب عباسی برای احوال پرسیاز او و گروهش در لوکیشن مجموعه حاضر شد که شهاب عباسی پیشنهاد بازی وی در این مجموعه را می دهد، او همچنین در گروه نویسندگی تمام بخش های این سریال نیز حضور داشته است.
او در مجموعه شکرستان نیز نقش راوی را بازی کرده است.

 از کارگردانی تا فیلم بلند + افتخارات
او چندین تجربه دستیرای کارگردانی نیز داشته است همچنین چند فیلم کوتاه و یک فیلم نیمه بلند بنام دختر باران را در کارنامه خود دارد، این فیلم جز برترین فیلم های خانه سینما آن سال شد دو تئاتر هم بوده که در جشنواره پانتومیم شرکت داشته که یکی از آنها به نام قرن سوم مقام سوم را کسب کرده است.

ازدواج
طبق شنیده ها یزدان فتوحی با الهام اخوان از بازیگران تئاتر و سینما ازدواج کرده است (این خبر بصورت رسمی رسانه ای نشده است و فعلا قابل تایید نیست).