کوروش زارعی

کوروش زارعی

تاریخ تولد:

1 مهر 1351

زاده:

میناب

زندگینامه:

کوروش زارعی متولد 1 مهر 1351 در میناب، بازیگر است.
فارغ التحصیل لیسانس رشته هنرهای نمایشی می باشد، بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با سریال حضرت یوسف به شهرت رسید و حالا کارگردانی نیز می کند.


شروع از مدرسه
 در مقطع راهنمایی با تئاتر آشنا شد و با نمایش تیر غیب نوشته محسن مخملباف در نمایش مدرسه روی صحنه رفت و با گرفتن جایزه بازیگری از جشنواره سراسری دانش آموزی، برای ادامه این عرصه تشویق شد.

حرفه ای و کارگردانی
 در سال 64 وقتی 13 ساله بود بصورت جدی در تئاتر حضور داشت و در سال چهارم دبیرستان 1373 نمایش گل و جهله را کارگردانی کرد که به مقام دوم جایزه کانون ملی منتقدان ایران رسید.


ورود به تلویزیون و سینما
 بعد از مهاجرت به تهران و ادامه فعالیت در سال 1381 با سریال غروب بی پایان به کارگردانی جواد افشار وارد قاب تلویزیون شد، او در تنها تجربه سینمایی خود سال 88 در فیلم روز رستاخیز بازی کرده است.


شهرت با سریال حضرت یوسف
 آقای زارعی در سال 1383 با بازی در سریال یوسف پیامبر در نقش لاوی برادر بزرگ حضرت یوسف درخشید و چهره اش شناخته تر شد، او سپس در سریال مختار و کیمیا نیز تجربه بازی داشت.


ازدواج
 آقای زارعی سالهاست با همسرش خانوم وفابه ازدواج کرده که ثمره آن یک پسر می باشد، این زوج در سریال کیمیا در کنار هم ایفای نقش کرده بودند.
 

مسئولیت های هنری
 آقای زارعی مسئول واحد کارشناسی دفتر مرکزی نمایش بچه های مسجد بود و هم اكنون عضو انجمن بازیگران و كارگردانان خانه تئاتر ایران و مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان تهران است.


تئاتر در آلمان
 او همچنین در سال 2000 میلادی با نمایش آینه را در فستیوال جاده ابریشم آلمان اجرا کرد که می گوید مورد تحسین هنرمندان و مخاطبان جامعه آلمانی قرار گرفت.