کاوه خداشناس

کاوه خداشناس

تاریخ تولد:

5 آبان 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

کاوه خداشناس متولد 5 آبان 1359 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته نمایش از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است، خانواده 7 نفره او اصالت دماوندی دارند 5 برادر هستند و او فرزند سوم خانواده است   پدرش اهل ذوق و برادارنش اهل موسیقی و فرهنگ هستند .

کلاس بازیگری

قبل از ورود به دانشگاه دوره های بازیگری را زیر نظیر اساتیدی چون مرحوم حمید سمندریان و فردوس حاجیان گذراند او تجربه موسیقی، عکاسی، نقد هنری و دستیاری کارگردان را در کارنامه خود دارد.

شروع فعالیت  

کاوه فعالیت خود را قبل از تحصیلات اکادمی در سال 87 با تئاتری شروع کرد، او اولین بار با نمایش هدهد به روی صحنه رفت و پس از ان با گروه های زیاد دانشجویی کار کرد.

سینما و تلویزیون

در سال 82 با بازی در فیلم سینمایی خداحافظ رفیق وارد سینما شد، اما با سریال رستگاران دیده شد و با سریال معراجی ها در سال 93 بکارگردانی مسعود ده نمکی به شهرت رسید .

شخصیت شناسی

آدم آرومی هستم، نگاهم به زندگی نگاه هدفمندیه و زندگی رو دوست دارم   سعی می‌ کنم برای رسیدن به چیزهایی که ایده آل منه، تلاش کنم و از همه چیز مهم تر، برام خانوادمه و سعی می کنم، همیشه بهشون احترام بزارم.

نقش مورد علاقه

دلم می‌خواهد نقش یک پادشاه ایرانی، کسی مثل کوروش کبیر و داریوش را یک روز بازی کنم. کلا بازی کردن نقش این شخصیت ها برایم جذاب اند، دوست دارم اون حال و هوا رو تجربه کنم .