پیام احمدی نیا

پیام احمدی نیا

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

پیام احمدی‌نیا بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار پیام احمدی‌نیا می‌توان به بازیگری در سریال آسپرین، فیلم لونه زنبور و سریال لژیونر اشاره کرد.

پیام احمدی‌نیا نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1392 در فیلم پایان خدمت به کارگردانی حمید زرگرنژاد بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال آسپرین، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای پیام احمدی‌نیا محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون سعید راد، فرهاد بشارتی، علیرضا اوسیوند و سعید داخ را تجربه کرد.

پیام احمدی‌نیا در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 سریال مهم تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم پیام احمدی‌نیا در این سال، بازیگری در سریال لژیونر به کارگردانی مسعود آب‌پرور و سریال آسپرین به کارگردانی فرهاد نجفی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی پیام احمدی‌نیا بازی در سریال آسپرین بوده است. پیام احمدی‌نیا سال 1395 سریال آسپرین نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با فرهاد نجفی همکاری داشته است. پیام احمدی‌نیا توانست با بازی در سریال آسپرین تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر علیرام نورایی، مجید صالحی، همایون ارشادی و فرخ نعمتی بر تجارب او افزود.

پیام احمدی‌نیا علاوه‌بر سریال آسپرین، سال 1396 در فیلم لونه زنبور نیز بازی کرده است. پیام احمدی‌نیا این‌بار با برزو نیک‌نژاد یعنی کارگردان فیلم لونه زنبور و هنرمندانی چون محسن کیایی، پژمان جمشیدی، بهاره کیان‌افشار و هومن برق‌نورد همکاری داشت.

در این سال‌ها پیام احمدی‌نیا با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران مهران نائل با 2 مرتبه، سید مهرداد ضیایی با 2 مرتبه و علی محمدی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با پیام احمدی‌نیا داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی پیام احمدی‌نیا آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. پیام احمدی‌نیا را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 60% آثار وی سینمایی و 40% آثارش تلویزیونی است. در واقع پیام احمدی‌نیا از مجموع 5 اثری که در کارنامه دارد، در 3 اثر در سینما با نام‌های فیلم کار کثیف، فیلم لونه زنبور و فیلم پایان خدمت به ایفای نقش پرداخته و در 2 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال لژیونر و سریال آسپرین بازی کرده است.