پویا بادکوبه

پویا بادکوبه

تاریخ تولد:

15 دی 1361

زاده:

تهران

زندگینامه:

پویا بادکوبه (متولد 15 دی ۱۳۶۱ در تهران) بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون و مدیر ارشد خلاقیت در ایران است.

پویا بادکوبه فعالیت کاری خود را در سن ۱۱ سالگی به عنوان مجری برنامه تلویزیونی کودک و نوجوان شبکه ۲سیما آغاز کرد، پس از اتمام دوره متوسطه در مدرسه مرکز توسعه صادرات ایران، در سال ۱۳۶۷ وارد دبیرستان شد. در انتهای مقطع پایانی دبیرستان به عنوان کارگردان جوان شبکه ۲ سیما مشغول به ساخت سری برنامه‌های گزارشگران جوان شد. محتوای این برنامه ارائه اخبار و گزارش‌های مستند از فعالیت‌های کودک، نوجوان و جوانان کشور بود.

در انتهای مقطع دبیرستان، در چند سریال تلویزیونی مشغول به بازیگری شد و پس از آن وارد دانشگاه و در رشته تئاتر به تحصیل خود ادامه داد. پس از آن در سال ۱۳۸۰ وارد دانشگاه آزاد واحد اراک شد و همزمان با تحصیل، به فعالیت در حوزه کارگردانی و مستندسازی گزارش جوان ادامه داد و سال ۱۳۸۴در انتهای تحصیلات دانشگاهی به مؤسسه فرهنگی هنری روزگار طرفه (بادکوبه فعلی) پیوست و به عنوان کارگردان و نویسنده تیزر تبلیغات تلویزیونی مشغول به فعالیت شد. در همان سال‌های ابتدایی ۲ آگهی ساخته شده او در در سال‌های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ موفق به دریافت جایزه جهانی مؤثرترین آگهی تبلیغاتی نمایندگی‌های LG در سراسر جهان شد.

پویا بادکوبه در حال حاضر به عنوان مدیر ارشد ایده پردازی در آژانس تبلیغاتی تمام خدمت بادکوبه[۱]مشغول به فعالیت است.

خبرهای مرتبط

اکران و نقد «دِرساژ» در ارسباران

«دِرساژ» به کارگردانی پویا بادکوبه در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می‌شود.

حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره فیلم‌های شرقی ژنو

جشنواره بین‌المللی فیلم‌های شرقی ژنو میزبان نمایش مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه و بلند ایرانی در بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی است.