پوریا رحیمی سام

پوریا رحیمی سام

تاریخ تولد:

1 بهمن 1361

زاده:

هشتگرد

زندگینامه:

پوریا رحیمی سام متولد بهمن 1361 در هشتگرد، بازیگر سینما و تلویزیون است.

دانش آموخته رشته بازیگری تئاتر است، در تئاتر بازیگر نام آشنایی است که تجربه کارگردانی بصورت حرفه ای دارد و حالا در تلویزیون نیز تدریس می کند.

ورود به تئاتر

پوریا در هشتگرد استان البرز بزرگ شده و قبل از ورود به دانشگاه با گروهی تئاتری مهرداد کوروش نیاز اصول تئاتر را فرا گرفت. او سپس کارگردانی را بصورت دانشجویی شروع کرد.

الگو بازیگری

یکی از کسانی که همیشه دیدنش تو صحنه چه بعنوان بازیگر و چه در مقام کارگردان من را برای بازیگری علاقمند تر می کرد حسن معجونی بود.

خوشحالم بگویم چندین کار در کنار او بعنوان بازیگر، حضوری آبرومند داشتم و به نظرم بازی با حضور آقای معجوبی یک لذت تضمین شده است.

کارگردانی تئاتر

تجربه کارگردانی بصورت حرفه ای در این مدت بخاطر اینکه آنقدر درگیر استرس شرایط اجرا بودم که بارها خواستم عطای کار را به لقایش ببخشم و دور کارگردانی تئاتر خط بکشم؛ اما عشق تئاتر مانع چنین کاری می شود.

ورود جدی به سینما

سال 91 با تله فیلم جنوب شرقی آیدا پناهنده جلوی دوربین رفت.

اولین حضور پوریا رحیمی سام در سینما در سال 1393 با فیلم احتمال باران اسیدی در نقش اول بود، از جمله دیگر فیلم های مشهور او می توان به فیلم ناهید سال 93، فیلم کوپال و اسرافیل سال 95 و چهار راه استانبول سال 96 اشاره کرد.

در تلویزیون

پوریا اولین بار در سال 97 با سریال نجوا از شبکه یک تجربه حضور جدی در تلویزیون را بدست آورد، این سریال می تواند مسیر هنری و شهرت او را بیشتر از قبل نمود کند.

تدریس در شبکه مستند

رحیمی سام سوای بازیگری و کارگردانی دستی هم در آموزش و تربیت هنرجو دارد، او در برنامه فیلم کوتاه شبکه مستند در بخش آموزش حضور دارد.