پانته آ بهرام

پانته آ بهرام

تاریخ تولد:

13 اسفند 1348

زاده:

تهران

زندگینامه:

پانته آ بهرام متولد 13 اسفند 1348 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس ادبیات نمایشی در سال 1371 و دانش آموخته مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما می باشد حالا بازیگر صاحب نام است که یکبار طلاق گرفته است.

شروع با تلویزیون

فعالیت خود را به صورت آکادمیک با ورود به مدرسه صدا و سیما  آغاز کرد، اولین بار بصورت حرفه ای  سال 1366 در 18 سالگی با حضور در سری سوم مجموعه آئینه در قاب تلویزیون ظاهر شد.

ورود به تئاتر و سینما

با نمایش آتقی و شهر خیال در سال 1369 به روی صحنه تئاتر رفت.
اولین بار در سال 1375 با فیلم زشت و زیبا وارد سینما شد، اما بازی در فیلم چهارشنبه سوری اصغر فرهادی در سال 1384 باب جدیدی در فعالیت های هنری او باز کرد.

شروع شهرت

خانم بهرام در سال 1379 وقتی 31 ساله بود با سریال مسافر به کارگردانی سیروس مقدم شناخته تر شد، حضور موفق او در فیلم چهارنشبه سوری سال 86 نیز او را مشهور کرد.

ازدواج و طلاق

پانته آ بهرام سال ها پیش با سیامک احصایی بایگر و کارگردان ازدواج کرد که در نهایت این رابطه  با وجود یک پسر پس از سال ها به جدایی و طلاق ختم شد.

جوایز و افتخارات

در سال 1370 جایزه اول بازیگری برای نمایش مرگ یزدگرد را برد او در این سالها افتخارات مختلفی برای خود کسب کرد، آخرین آن برنده دیپلم افتخار و تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و یکمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم روز روشن است.

مشوق بازیگری

انوشیروان ارجمند از بهترین و اصلی ترین مشوق‌های من در بازیگری بود و نحوه‌ کارم را دوست داشت، من به مرگ هنرمند اعتقاد ندارم و انوشیروان ارجمند همیشه زنده است.

حضور در خندوانه

خانم بهرام در سری پنجم خندوانه در تابستان 97 بعنوان یکی از داوران برنامه خنداننده شو حضور داشت گرچه او تجربه چندانی در کارهای طنز نداشت.