هنگامه حمیدزاده

هنگامه حمیدزاده

تاریخ تولد:

4 بهمن 1367

زاده:

تهران

زندگینامه:

هنگامه حمیدزاده متولد 4 بهمن 1367 در تهران، بازیگر است.
فارغ التحصیل کانون سینماگران جوان می باشد، فعالیت خود را با سینما شروع کرد سپس وارد قاب تلویزیون شد و دیپلم افتخار از جشنواره فجر را هم دارد.


کلاس ها بازیگری
 علاقه اش باعث شد دوره های بازیگری را در یکی از با سابقه ترین، معتبرترین و موفق ترین مراکز آموزش سینمایی کشور یعنی کانون سینماگران جوان تجربه کند.

 ورود به سینما
 در سال 1387 وقتی 20 ساله بود اولین بار بعد از تست در فیلم سینمایی آل بکارگردانی محمدرضا رحمانی در کنار بازیگرانی چون الناز شاکردوست، حامد بهداد و پوریا پورسرخ جلوی دوربین رفت.


بازی در تلویزیون
 بعد از از اولین تجربه خود با فیلم آل در همان سال 87 با سریال بزنگاه بکارگردانی رضا عطاران و فیلمنامه سروش صحت بازی در قاب تلویزیون را نیز تجربه کرد و چهره اش شناخته شد.

 جایزه بازیگری
بازی در نقش اول فیلم مورد تحسین داریوش مهرجویی بنام اشباح در سال 1392 در جشنواره 32 فیلم فجر دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برایش به ارمغان آورد.


بازی شبیه گلشیفته
 شباهت ظاهری او با گلشیفته فراهانی باعث شده خیلی ها او را به تقلید از سبک بازی وی محکوم کنند، بهرام بهرامیان کارگردان و فیلمنامه نویس می گوید : نمی دانم چطور می شود بازی یک بازیگری دیگر را تقلید کرد، ولی اگر حمیدزاده توانسته باشد شبیه فراهانی بازی کند باید به او افتخار کرد.

 ازدواج
 هنگامه حمیدزاده هنوز ازدواج نکرده و مجرد می باشد.


اعتراض
 دلنوشته حمیدزاده برای بازی ایران و سوریه در ورزشگاه آزادی و حضور بانوان سوری در استادیوم در حالی که زنان ایرانی امکان حضور طبق قوانین را نداشتند. لحظه ى ديدن عكس ها خنده ام گرفت از شرايطی كه با وضعِ قوانين اينچنينی، آن هم قوانين باتبصره ای كه هيچ وقت از تبصره هاش سردر نياوردم به وجود آمده … بلافاصله ياد حرف يكی از اشناها افتادم که می گفت : خنده نداره كه، گريه داره … خدابيامرز راست می گفت : گريه داره و بسی جای تاسف اينچنين در وطن خويش غريب…! ما تحقير نشديم، اين قانون با تبصره بود كه تحقير شد..! جايگاهم به عنوان يك زن تغيير نخواهد كرد، اما نگاهم چرا ..!


گفتگو هرگز
 شاید یکی از خصوصیات خانم حمیدزاده رو عدم تمایل وی به مصاحبه و گفتگو ذکر کرد، امری که او را در این سال های حضورش به دور از حاشیه و جنجال تثبیت کرده است.