نگار عابدی

نگار عابدی

تاریخ تولد:

18 بهمن 1349

زاده:

اهواز

زندگینامه:

نگار عابدی متولد 18 بهمن 1349 در اهواز، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشکده هنر و معماری در مقطع لیسانس و دانشجوی انصرافی رشته زبان انگلیسی است، تنها یک دختر از همسر سابقش دارد. او در رشته پيلاتس (آمادگی جسمانی روحی) هم فعالیت میکند.


شروع بازیگری
از کودکی علاقه به بازی داشت اما 20 ساله بود که با دیدن آگهی کلاس بازیگری از رشته اش انصراف داد و در این کلاس ها ثبت نام کرد و زیر نطر مهتاب نصیبرپور و رویا تیموریان دوره دید. او سپس وارد عرصه تئاتر شد و از این طریق به سینما در سال 87 با فیلم مانا معرفی شد و سپس حضور موفقی در تلویزیون داشت.

تلویزیون و شهرت
 با سریال نگرانی از شبکه دو وارد قاب تلویزیون شد اما در سال 1392 با سریال دودکش شناخته شده و سپس با سریال شمعدونی سال 93 به شهرت زیادی رسید.


ازدواج و طلاق
 نگار عابدی ازدواج پر سرو صدایی با هدایت هاشمی داشت و بعد از بدنیا آمدن دختری بنام اِما، زندگی اش رفته رفته به حاشیه کشانده شد که در نهایت چند سال پیش به طلاق منجر شد. بعد از آن هدایت هاشمی با مهشید ناصری ازدواج کرد.


بعد از طلاق
 وقتی دخترم هنوز به دبستان نرفته بود. من و همسر سابقم، هدایت هاشمی حس كردیم كه مسیر زندگی‌ مان را باید از هم جدا كنیم به همین خاطر مدتی به اتفاق دخترم به منزل پدر و مادرم رفتم تا كارهای مربوط به جدایی انجام شود.

 رابطه با دخترش
رابطه من و دخترم از همان ابتدا یك رابطه دوستانه بود به نظرم وقتی بچه‌ ها با پدر و مادرشان رفیق هستند، راحت‌ تر مسائل‌ شان را با آنها در میان می‌ گذارند. اِمای من هم از همان دورانی كه كم سن و سال بود تا حالا كه كلاس اول ابتدایی رفته عادت كرده همه چیز را برایم تعریف كند، همین موضوع ما را به‌ شدت به هم نزدیک می‌ كند.


عشق به تئاتر
 پیش از هر چیز این را بگویم كه اساسا و از ریشه خودم را مدیون تئاتر می‌ دانم و عاشق هنر تئاتر هستم، چون همیشه آن تازگی، زنده، صمیمی و مادر بودن تئاتر به نسبت دیگر هنرها مرا خیلی به‌خودش جذب می‌ كند. سینما را هم بعد از تئاتر خیلی دوست داشتم.

 روانشناس اگر بازیگر نبودم
 دوست دارم آدم‌ ها را بشناسم و آنها را بفهمم خیلی به آدم‌ ها فكر می‌كنم، شخصیت و رفتارشان را تحلیل می‌ كنم روحیه شناختی بالایی دارم شاید اگر بازیگر نمی‌ شدم روانشناس می‌ شدم.


از بی بی سی تا شکسپیر
 وقتی تنها 9 سالم بود تمام نمایشنامه‌ های شكسپیر را خوانده بودم. در آن مقطع ما به‌واسطه شغل پدرم در شهر اهواز زندگی می‌كردیم و به همین خاطر  می‌ توانستیم سایر شبكه‌ های عرب زبان را هم بگیریم. من هم از این فرصت استفاده می‌ كردم و تئاترهای معروفی نظیر «رومئو و ژولیت» كه از شبكه بی‌ بی‌ سی پخش می‌ شد را تماشا می‌ كردم.

 نقش های تاریخی که رد کردم
 برای ایفای نقش خانم كوچیک سریال پس از باران از من دعوت شد اما به‌ قدری بازی در تئاتر برایم مهم بود كه آن پیشنهاد را رد كردم، همین موضوع را در فیلم خیلی دور خیلی نزدیک هم تكرار كردم.

 اگر بدانم آخرین نفر هستم، خیلی وحشتزده می شوم
معمولا در تنهایی شعر می خوانم، عبادت می کنم، گاهی وقت ها روزه می گیرم و … اینها کارهایی است که از نظر معنوی خیلی به من کمک و من را به خدا نزدیک می کند.


افتخارات
 ● جایزه سوم بازیگری برای لباسی برای میهمانی جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر
● جایزه کانون ملی منتقدان برای آندرانیک  ۱۳۸۲
● جایزه دوم بازیگری برای فکاهی نامه یک زن، جشنواره تئاتر دانشجویی
● برگزیده بازیگری سال برای دن کیشوت، بازگشت به خان نخست، کبوتری ناگهان
● جایزه دوم بازیگری برای چراغ‌ ها را خاموش نکنید، مشهد و …
● جایزه یونیسف برای فیلم سینمایی مانا

خبرهای مرتبط

مهناز افشار و امین حیایی نامزد بهترین بازیگر یک جشنواره خارجی شدند

مهناز افشار، امین حیایی، سارا بهرامی و جمشید هاشم‌پور نامزد بهترین بازیگران جشنواره فیلم مالزی شدند.

«دارکوب» با دستی پُر از زردآلوی طلایی برگشت

«دارکوب» بهترین فیلم از نگاه منتقدان و خبرنگاران سینمایی ارمنستان شد. ساخته بهروز شعیبی در جوایز گلدن گلوبال مالزی که اواخر امسال برگزار می‌شود نیز در چندین بخش از جمله بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد و زن شانس کسب جایزه دارد.

سارا بهرامی، بهترین بازیگر زن جشنواره مالزی شد

سارا بهرامی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «دارکوب» به کارگردانی بهروز شعیبی، جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم مالزی را دریافت کرد.