نرگس محمدی

نرگس محمدی

تاریخ تولد:

9 فروردین 1362

زاده:

تهران

زندگینامه:

نرگس محمدی متولد 9 فروردین 1362 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس پرستاری است، اصالتا اهل سراب آذربایجانشرقی و فرزند بزرگ خانواده است یک خواهر بنام سارا و برادر کوچک تر از خود بنام محسن دارد که هر دوی آنها ازدواج کرده اند.

کلاس های بازیگری

 علاقه اش به بازیگری باعث شد برای آموزش اکادمیک و اصولی پایش رو به کلاس های بازیگری بگذراد، او از آخرین فارغ التحصیلان موسسه کارنامه در کلاس های پرویز پرستویی و رویا تیموریان بود.

از تئاتر تا ستایش و شهرت

 ابتدا به تئاتر مشغول شد و اولین حضور سینمایی وی در فیلم تنهایی باد در سال 1383 بود بازی اش در فیلم آناهیتا در سال 87 نشان داد که استعداد خوبی در این زمینه دارد.

بار سریال ستایش در سال 1389 در کنار بزرگانی چون داریوش ارجمند، گوهر خیراندیش و مهدی پاکدل سکوی پرتاب او و کوجب شهرت فراگیرش شد.

از پرستاری تا صدا و سیما

 از ابتدا دلم می‌ خواست در رشته هنر ادامه تحصیل بدهم.

اما روزی که باید در آزمون ورودی هنرستان صدا و سیما شرکت می‌ کردم، اتفاقی برایم افتاد که امتحان را از دست دادم، به همین دلیل در کلاس‌ های علوم تجربی دبیرستان شرکت کردم و بعد هم در دانشگاه در رشته پرستاری پذیرفته شد.

درسم تقریبا به پایان رسیده و تنها برای ارائه طرح، باید مدتی در یک بیمارستان مشغول به کار شوم، خانواده‌ ام هم مخالف بازیگری من نبودند اما به من می‌ گفتند درست را باید بخوانی از طرفی خانواده ام هم با این محیط آشنا بودند، چون که مادرم از کارمندان صدا و سیما بود.

جنجال سفر به برزیل

سفر گروهی از هنرمندان به برزیل در حمایت از تیم ملی فوتبال در بازی های جام جهانی 2014 بسیار حاشیه ساز شد از انتشار عکس های نامناسب با محمدرضا شریفی نیا تا دعوای شدید با سام درخشانی …

خواستگار نداشتم و ازدواج

نرگس محمدی که شهریور سال 95 مهمان دورهمی مهران مدیری بود با کمال صداقت در این برنامه گفت خواستگار نداشتم، چند ماه بعد در اردیبهشت 96 نرگس محمدی با علی اوجی ازدواج کرد خبر این عروسی با انتشار چند عکس از سالن عقدی در منطقه سعادت آباد تهران رسانه ای شد.

خانواده دوست

 فکر می کنم همه خانواده ها از با هم بودن لذت می برند و از اینکه در کنار یکدیگر هستند احساس خوشبختی می کنند و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم من هم خانواده ام را دوست دارم به هیچ عنوان حاضر نیستم بدون آنها و به صورت مستقل زندگی کنم.

از خدا می خواهم روزی آنقدر پول داشته باشم که بتوانم یک خانه بسیار بزرگ بخرم تا بتوانیم همیشه در کنار هم زندگی کنیم.

خواهر برادران بازیگر

حسن در یکی دو فیلم کوتاه بازی کرده بود. اما چون درگیر کار خودش شده فرصت نمی کند زیاد به بازیگری بپردازد اما سارا در کلاس های بازیگری شرکت می کند تا اگر روزی فرصتش پیش آمد با دانش و نگرش درست جلوی دوربین قرار بگیرد.

برنامه برای ادامه بازیگری

من دوست دارم این فرصت ایجاد شود که با برخی از کارگردان‌ های مورد علاقه‌ ام کار کنم در سینما فعال‌ تر بشوم و نقش‌ های متفاوت بازی کنم، مثل شخصیت‌ هایی که مانند ستایش تاثیر گذار باشند.

نرگس از زبان مادر

مادر نرگس محمدی می‌ گوید : من از نرگس در مورد كارهای خانه راضی‌ ام.

نرگس تنها دوست من بوده و همیشه در كنار من حضور داشته، البته این چند ساله به دلیل مشغله كاری كمی، در انجام كارهای منزل تنبل شده كه آن را هم می‌گذاریم به حساب مشغله كاری‌ اش، گرچه باید بگویم ستایش بهترین دوست من است.

مادر عزیزترین نعمت

 مادر، عزیزترین و بهترین نعمتی است كه خداوند به بنده‌هایش مرحمت می‌كند، برای من هم عزیزترین موجود روی زمین، «مادرم» است كه با تمام وجود دوستش دارم.

مدلینگ

نرگس محمدی بعنوان مدل نیز فعالیت کرده است، او مدتی برای یک برند لباس عکس های مدلینگ گرفت و سپس همکاری با یک برند طلا و جواهرات داشته است.

دوستی های عمیق

 در كل من آدم وابسته‌ اي هستم به عنوان مثال ممكن است يك اتاق را 10 سال تغييری ندهم براي اينكه دوست دارم هر چيزي را كه دارم همانطور برايم بماند.

در مورد آدم‌ ها هم همين‌ طور است. من از اول ابتدايي هنوز دوستانم را دارم. وقتي با كسي دوست مي‌ شوم فكر مي‌كنم تمام مسائل او به من مربوط است و برعكس؛ يعني يا تمام و كمال با كسی دوست هستم يا كلا نيستم.

غیر از بازیگری

 خواندن را هميشه دوست داشتم و هر كاري كه به اين حوزه مربوط باشد را دوست دارم. غير از اين‌ ها هيچ كاری را نمی توانم انجام بدهم.

بزرگترین ایرادات زندگی

 خيلي زود به آدم‌ها اعتماد مي‌كنم و فكر مي‌كنم هر كسي كه به من نزديک است دوست من است و بابت اين مسئله خيلي ضربه خورده‌ ام اما نمی توانم در اين مورد خودم را كنترل كنم.

يكي ديگر از اخلاق‌ های بد من اين است كه وقتي خيلی خسته و گرسنه هستم هر اتفاقی بيفتد داد و فرياد راه می اندازم.

اهل کتاب خواندم

 تنها چيزي كه خيلي حالم را خوب مي‌كند فيلم ديدن و كتاب خواندن است.

اين روزها به دليل مشغله زياد كمتر وقت مي‌كنم فيلم ببينم اما كتاب هميشه همراهم است حتي سر صحنه با خودم مي‌برم و در زمان‌های خالی می خوانم و هميشه در ماشين كتاب دارم.