نادر سلیمانی

نادر سلیمانی

تاریخ تولد:

14 اسفند 1345

زاده:

آبادان

زندگینامه:

نادر سلیمانی فرد (زاده ۱۴ اسفند ۱۳۴۵ در آبادان)، یکی از بازیگران مجموعه‌های طنز سینما و تلویزیون ایران است. وی با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی «ساعت خوش» و «باغ مظفر» به کارگردانی مهران مدیری به شهرت رسید.

فارغ التحصیل رشته بازیگری است، عاشق این بود روزی خلبان شود اما نشد، به اسباب بازی علاقه شدیدی دارد، تا 21 سالگی ورزشکار حرفه ای بود و الان عکاس حرفه ای است.

شروع طوفانی

از جمله بازیگران بود که اولین همکاری حرفه ای اش را با مهران مدیری در مجموعه ساعت خوش شانس در سال 1372 شروع کرد که باعث شهرت فراوانی آن گروه و خود نادر سلیمانی شد.

سپس در عرصه انتخاب بازیگر با مجموعه های بسیار همکاری کرد تا دومین تجربه خود در قاب تلویزیون را 10 سال بعد یعنی در سال 1382 با سریال او مثبت بکارگردانی علی شاه حاتمی تجربه کند.

علاقه به هلی کوپتر و هواپیمای کنترلی

من هم مثل بیشتر پسربچه ها، از وقتی خودم را شناختم، متوجه شدم که عاشق پرواز هستم اما خب نتوانستم خلبان شوم و برای همین وقتی با دنیای عجیب هلی کوپتر و هواپیماهای کنترل آشنا شدم عاشقش شدم.

از رستوران تا مغاز ه اسباب بازی

نادر سلیمانی چند سالی است با افتتاح رستوران دخمه رسما وارد کسب و کار شده ولی این تنها بیزنیس وی نیست، او مغازه حرفه ای از فروش و تعمیر هواپیما و هلی کوپترهای کنترلی با شریکش دارد و خود نیز با داشتن مدارک مربیگری این حرفه با برگزاری مسابقات و … فعالیت می کند.

ازدواج و فرزندان

نارد سلیمانی با پری صمدی ازدواج کرد و یک پسر بنام هومن و یک دختر بنام بارسین دارد.

عکاسی

نزدیك به 16 سال است كه عكاسی می‌ كنم.

از طبیعت بی‌ جان و جان‌ دار عكس می‌ گیرم، یك تكه از طبیعت را برداشت می‌ كنم و همان را درشت می‌ كنم، طبیعت می‌ تواند با آدم‌ ها حرف بزند طبیعت هم فرشته دارد، هم دیو، طبیعتی كه در كارهای من است ناطق نیست اما حرف می زند.

خبرهای مرتبط

«تورنادو» تبلور یک اتفاق شگرف در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران است.

سید جواد هاشمی فیلم جدید خود «تورنادو» را یک اتفاق منحصر به‌فرد در عرصه ویژوال افکت در سینمای ایران عنوان کرد.

«تگزاس» اولین پنجگانه سینمای ایران می‌شود_آماده شدن فیلمنامه قسمت سوم

سید ابراهیم عامریان از ساخت سومین قسمت از پنجگانه «تگزاس» و حضور در سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر خبر داد.

تاریخ اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» مشخص شد

«تپلی و من» هشتمین فیلم سینمایی حسین قناعت که درون‌مایه‌ای شاد اما روانشناسانه دارد، از چهارشنبه این هفته (۲۶تیر) اکران می‌شود.