مینا جعفرزاده

مینا جعفرزاده

تاریخ تولد:

1 فروردین 1325

زاده:

خوی

زندگینامه:

مینا جعفرزاده متولد 1325 در خوی، بازیگر می باشد.
دیپلمه است از دوران دبیرستان وارد عرصه هنری شد و سپس به رادیو و بعدا به تلویزیون رفت و حالا بازیگر مشهوری در تلویزیون است، همسر مرحومش از کارگردان بنام بود.

شروع فعالیت از دبیرستان
 فعالیت هنری اش در دوره دبیرستان و اردوهای رامسر شروع شد. در یکی از اجراها که شاهرخ نادری صدا بردار و فریدون توفیقی مجری رادیو حضور داشتند بازی وی دیده شد و برای کار نمایشی وی را به رادیو معرفی کردند. به این طریق خانوم جعفرزاده بعنوان بازیگر نمایش کودک وارد رادیو شد

از نمایش تا دوبله
 تا قبل از انقلاب در کنار بازی در نماش های رادیویی ویژه کودکان توسط زنده یاد تاجی احمدی به حرفه دوبله کشیده شد و بعد از مدتی ترجیح داد کار صدا پیشگی را انجام می داد.

 استخدام بعد از انقلاب
 بالافاصله بعد از پیروزی انقلاب به استخدام صدا و سیما درآمدم و در سال 1376 نیز بازنشسته شدم، او از سال 64 در کنار همسرش وارد عرصه هنری شد.

 بازی حرفه ای در تلویزیون و سینما
 اولین حضور جدی و حرفه ای اش با سریال گالش های مادربزرگ در سال 1367 برای تلویزیون بو،د او در همین سال با فیلم فیل در تاریکی به سینما رفت.

ازدواج و دخترشان
 در مقطه دبیرستان که وارد عرصه هنری و سپس رادیو شد همانجا با بهمن زرین پور کارگردان و نمایشنامه نویس آشنا و بعد از سه سال باهم ازدواج کردند. ثمره این زندگی یک دختر بنام سولماز فارغ التحصیل موسیقی از دانشگاه هند و متاهل می باشد.

 

خبرهای مرتبط

دو فیلم ایرانی در میان برترین اکران های آمریکا در سال ۲۰۱۹

نشریه نیویورکر پس از گذشت سه ماه از سال جدید میلادی اقدام به معرفی بهترین فیلمهای اکران شده در سینمای آمریکا کرده است و نام دو فیلم ایرانی «خوک» و «۳رُخ» را نیز در فهرست خود قرار داده است.