مهران احمدی

مهران احمدی

تاریخ تولد:

1 اسفند 1352

زاده:

تهران

زندگینامه:

مهران احمدی متولد 1352 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته بازیگری تئاتر در مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد است، برای در اوردن خرجی دانشگاه مدتی رو در رستوران گارسونی میکرده است.

ورود به دانشگاه

سال 73 وارد دانشگاه تئاتر در رشته بازيگري شدم. استادان بسيار بزرگ و مهمي در دانشگاه‌مان تدريس مي‌كردند استاد عزت‌الله انتظامي براي ورود به عرصه دانشگاه از ما تست بازيگري مي‌گرفتند و در صورت تاييد اجازه حضور در دانشگاه را پيدا مي‌كرديم. همين‌ ها باعث شد قداست و ارزش بازيگري را بفهميم.

شروع فعالیت و شهرت

وی فعالیت سینمایی خود را در سال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم «آدم» آغاز کرد.

بازی وی در نقش بهبود در پایتخت و شکیب در آوای باران او را بسیار محبوب کرد، میگوید بعد از این همه سال هنوز هم مردم من را با بهبود و شکیب می شناند.

ازدواج

مهران احمدی ازدواج کرده است و یک دختر به نام باران دارد.

بخاطر پول بازیگر نشدم

برای بازیگری پول می گیریم و باید برای نقشی که بازی می کنم زحمت بکشم. درسش را خوانده ام و حدود 23-22 سال است که در این رشته کار می کنم. من در این کار کاسب نیستم و برای سینما و بازیگری حبیبی ندوختم.

علاوه بر بازیگری

مهران احمدی در کنار بازیگری که جدی ترین حضور او را در دنیای هنر شامل می شود. به عنوان دستیار کارگردان، برنامه ریز و مدیر تولید نیز تجربیاتی دارد. او در آثاری چون سیزده 59، خواب های دنباله دار، آن جا و بیست به عنوان دستیار اول کارگردان و برنامه ریز همکاری داشته و در فیلم هیچ، وظیفه مدیریت برنامه ریزی را نیز برعهده داشته است.

افتخارات

● برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بخش “جلوه گاه شرق” (سینمای آسیا) بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم آلزایمر – 1389

خبرهای مرتبط

بررسی ۱۰ فیلم پرفروش سال ۹۷

سال ۹۷ باوجود افزایش قیمت بلیت، سال پررونقی برای سینماها بود. مهمترین عامل آن را می‌توان اکران فیلم‌های متنوع از نظر ژانر و موضوع دانست. فیلم‌هایی که توانستند انواع سلیقه‌ها را در برگیرند.

تدوین فیلم من می‌ترسم به پایان رسید

تدوین فیلم سینمایی «من می‌ترسم» با بازی امیر جعفری و الناز شاکردوست به پایان رسیده است.