مهدی قربانی

مهدی قربانی

تاریخ تولد:

3 آبان 1381

زاده:

تهران

زندگینامه:

مهدی قربانی متولد 3 آبان 1381 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است. دانش آموز مقطع دبیرستان می باشد، بصورت اصولی بازیگری را یاد گرفت و از تئاتر شروع و با فیلم سینمایی ابد و یک روز به شدت به شهرت رسید.

کلاس بازیگری

در یک خانواده 5 نفره، یک برادر و یک خواهر در دماوند متولد شد .

بصورت جدی فعالیت خود را از 9 سالگی در آموزشگاه کودک و نوجوان پانیذ شروع کرد و 5 سال دوره بازیگری دید، سپس تجربه های کوتاهی در تئاتر نیز بدست آورد.

ماجرای حضور در ابد و یک روز

 در سال چهارم حضورش در آموزشگاه بازیگری از طریق تماس دستیار کارگردان سعید روستایی با آموزشگاه برای یک بازیگر پسر 11 – 12 ساله، مهدی قربانی معرفی شد.

شهرت یک شبه

 در سال 94 وقتی 13 ساله بود در نقش نوید در فیلم ابد و یک روز بازی کرد، خودش می گوید باور نمی کرد راه هزار شب را یک شبه طی کند، او با این فیلم به شهرت رسید.

 ادامه تحصیل در بازیگری

 من می‌ خواهم بازی در سینما و تئاتر را ادامه دهم، دلم می‌ خواهد در رشته بازیگری سینما هم ادامه تحصیل بدهم و از شغلی که حالا دارم خیلی راضی هستم و دوستش دارم.

علایق دیگر هنری

 کلا علاقه خاصی به کارهای هنری دارم، نه فقط بازیگری و تئاتر و کارگردانی بلکه، نقاشی، فیلمبرداری، گریم، عکاسی و طراحی لباس را هم خیلی دوست دارم.

الان بصورت جدی ادیت عکس و عکاسی انجام می دهم.

همه دوستانم را از دست داده ام

تقریبا همه دوستانم را از زمانی که وارد این کار شدم از دست دادم، شاید چون حسودی‌ شان می‌ شود، البته اینکه فکر می‌ کنند من تغییر کرده‌ ام هم هست.

 فیلم ها و جوایز

این بایگر نوجوان در سال 95 فیلم بیست و یک روز بعد را کار بکرد و سپس بعد از دو تجربه فیلم کوناه در سال 96 در فیلم تنگه ابوقریب ایفای نقش کرد.

او برای بازی در فیلم بیست و یک روز بعد دو جایزه از جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان و یک جایزه از جشنواره فیلم فجر بعنوان بهترین بازیگر نوجوان گرفته است.