مهدی باقربیگی

مهدی باقربیگی

تاریخ تولد:

12 دی 1356

زاده:

اصفهان

زندگینامه:

مهدی باقربیگی متولد 12 دی 1356 در اصفهان، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی کشاورزی است، با سریال قصه های مجید به شهرت باورنکردنی رسید، حالا ازدواج کرده و یک پسر دارد و عضو شورای شهر اصفهان نیز می باشد.

نحوی انتخاب برای نقش مجید

زمانی که آقای پوراحمد تصمیم گرفتند قصه های مجید  را بسازند در مدارس راهنمایی اصفهان تست می گرفتند و دنبال یک نوجوان 12-13 می گشتند، به هر حال ایشان به مدرسه ما آمدند و از آنجایی که من هم در گروه تئاتر مدرسه بودم، من را همراه تعدادی دیگر از بچه ها صدا کردند و از ما خواستند بعد از ظهر همان روز برای تست ویدئویی به منزل آقای پوراحمد برویم. به هر حال من تست دادم و در نهایت آقای پوراحمد صلاح دید که نقش مجید را به من بسپارد.

بچه دانایی نبودم

بچه دانایی نبودم ولی همیشه لطف خدا شامل حالم بود. همیشه از همان زمان که مجید را بازی می کردم با خودم می گفتم؛ نباید به بازیگری دل خوش کنم. باید به این کار به عنوان یک هنر و یک علاقه نگاه کنم و هر وقت ذهنم از کارهای روزمره خسته شد از این کار به عنوان روشی برای تمدد اعصاب و پرورش روح و ذهن استفاده کنم.

بی بی مثل یک مادربزرگ واقعی

بار اولی که ایشان ( پروین دخت یزدانیان) را دیدم. در لوکیشن که خانه بی بی هم بود با هم آشنا شدیم. از همان روز اول هم بی بی نسبت به من یک حس مادرانه پیدا کرد و هم من واقعا ایشان را مثل مادربزرگ خودم می دانستم.

ازدواج و آرش

مهدی باقربیگی متاهل بوده و صاحب یک پسر 5 ساله بنام آرش است.

پسرم آرش متولد فروردین هم هست دوست دارم پسرم هم مانند کودکی خودم بسیاری از سنت های ایرانی را تجربه کند؛ به همین دلیل تمام تلاشم را می کنم این سنت ها را در خانواده حفظ کنم.

نفر دوم انتخابات شورای اصفهان

او در سال ۱۳۹۲ با شرکت در انتخابات شورای شهر اصفهان توانست با کسب 66 هزار و 799 رای بعنوان نفر دوم وارد شورای شهر اصفهان شود؛ از سال 1380 در سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان استخدام می باشد.

نوجوانی ام بعد از مجید

بعد از قصه های مجید، نوجوانی من در اصل توام شد چون دیگر نمی توانستم مانند یک نوجوان برخورد کنم. باید خیلی بزرگتر از خودم عمل می کردم یا حرف هایم سنجیده تر و عاقلانه تر بود.