مهدی امینی خواه

مهدی امینی خواه

تاریخ تولد:

10 مرداد 1353

زاده:

شمیران

زندگینامه:

مهدی امینی خواه متولد 10 مرداد 1353 در شمیران تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته نمایش در مقطع لیسانس از دانشگاه هنر و معماری تهران است، علاوه بر بازیگری یک تاجر است و به شدت ورزشکار، یک خواهر و سه برادر هم دارد.

شروع فعالیت

بازیگری را بعد از اتمام دانشگاه از سال 71 با تئاتر شروع کرد، چهار سال کارهای نمایشی انجام داد تا اینکه اولین بار در سال 1375 وارد تلویزیون شد و سپس با فیلم تابلویی برای عشق در سال 76 وارد سینما هم شد. با سریال نیکستال در سال 82 در ژانر منفی و هویت در سال 87 شناخته تر شد.

ورزشکار حرفه ای خفن !

فعالیت ورزشی اش بیشتر از بازیگری است. از نوجوانی در رشته های مختلف ورزشی حضور داشت، کمربند مشکی کاراته دارد، سه دوره قهرمانی اتومبیلرانی را کسب کرد، بوکسر است از داوران افتخاری بولینگ و بیلیارد است، مربیگری اسکی نیز میکند علاوه بر این ها فوتبال بازی میکند و دوچرخه سواری را هم پیگیر است.

غرور آفت بازیگری است

یکی از صفات من اگر خودستایی نباشد این است که خاکی هستم غرور را عامل شکست فرد می دانم این مردم هستند که هنر هنرمند را ارزش می دهند پس غرور جلو مردم معنی ندارد غرور آفت بازیگری است.

علایق و سلایق

از خواننده ها ناصر عبداللهی خواننده مورد علاقه اش بود.

بعد از بازیگری، در نقاشی و عکاسی تخصص دارد. در کنکور رتبه دو رقمی (72) اورد.

تجارت و شغل دوم

مهدی امینی خواه در سال 94 در مراسم تجلیل از صادر کننده های نمونه تهران بعنوان صادر کننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفت از فعالیت های اقتصادی وی اطلاعاتی در دست نیست.

خبرهای مرتبط

امینی خواه: سینمای ما نیازمند مدیر

مهدی امینی خواه بازیگر سینما و تلویزیون در پی انتصاب حسین انتظامی به ریاست سازمان سینمایی گفت: سینمای ما نیازمند مدیری است که تدبیر ویژه برای رسیدگی به وضعیت بد معیشتی اهالی سینما و کیفیت پایین آثار داشته باشد؛ سینما مدیری می خواهد که تخصص کافی در این حوزه داشته باشد و سال ها در عرصه سینما فعالیت کرده باشد این آرزوی دیرینه همه اهالی سینما است!