مهتاب نصیرپور

مهتاب نصیرپور

تاریخ تولد:

29 آذر 1344

زاده:

کازرون

زندگینامه:

مهتاب نصیرپور متولد 29 آذر 1344 در کازرون، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری و کارگردانی دانشگاه تهران در سال 1371 است، وی استاد بسیاری از بازیگران صاحب نام ایرانی در کلاس های دانشگاه آزاد و آموزشگاه ها می باشد.

 شروع فعالیت

خانوم نصیرپور بازیگری را از سال 1365 با تئاتر حادثه در صبح پاییزی شروع کرد، سپس با سریال آلبوم خانوادگی به کارگردانی محمد رحمانیان از شبکه یک وارد قاب تلویزیون شد. او با فیلم مسافران در سال 1370 تجربه سینمایی خود را بدست آورد.

تدریس

مدتی بعد از فارغ التحصیلی و بازی های متعدد بعنوان استاد بازیگری در دانشگان تدریس نمود، او همچنین در کارگاه های آزاد بازیگری و آموزشگاها دوره های متعدد هنرآموزی را برگزار کرد.

از جمله شاگردان مشهور

بهنوش بختیاری، شاهرخ استخری، فلور نظری، هدایت هاشمی، شهره لرستانی، نوید محمدزاده، صابر ابر، دیبا زاهدی و سحر صباغ سرشت و … از جمله شاگردان مهتاب نصیرپور هستند که اینک هنرمندان معروف و مشهوری هستند.

 سیمرغ های بلورین

در سال 1380 سیمرغ بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای بازی در فیلم من، ترانه ۱۵ سال دارم گرفت سپس برنده سیمرغ بلورین نقش دوم زن برای بازی در فیلم بنام پدر در سال 1384 شد.

ازدواج

مهتاب نصیرپور با محمد رحمانیان ازدواج کرده است، آشنایی این دو به دانشگاه تهران و تحصیل هر دو در رشته بازیگری در دهه 70 بر میگردد.

ماجرای دستگیری مهتاب نصیرپور

بعد از حوادث سال 88 به دعوت گروهی قرار بر این بود مهتاب نصیرپور و عده ای با حضور در مزار ندا آقا سلطان شمعی روشن کنند که قبل از این اقدام وی به همراه دوستانش دستگیر شدند. روز بعد همه آزاد می شوند ولی 8 روز بعد خانوم نصیرپور از اوین آزاد شد.

حضور در کانادا

بعد از حوادث مختلف و محدودیت ها کاری برای محمد رحمانیان  بخصوص نمایش روز حسین وی به همراه همسرش مجبور به مهاجرت به کانادا می شوند، در حال حاضر در آن کشور زندگی و کار تئاتری می کنند. این زوج به ایران نیز رفت آمد دارند.

 دست جوانتر ها را باید گرفت

ترجیح می‌ دهم بیشتر وقتم را روی تربیت هنرجو ها بگذارم اما دیگر خیلی از کار کردن لذت نمی‌ برم. نیروهای جوانی در حال ورود به این عرصه هستند که مشتاق هستند و باید دستشان را گرفت.