منوچهر هادی

منوچهر هادی

تاریخ تولد:

28 مرداد 1351

زاده:

تهران

زندگینامه:

منوچهر هادی متولد 28 مرداد 1351 در تهران، کارگردان است.
تا مقطع دیپلم بیشتر درس نخوانده است او از پشت صحنه فیلم ها بعنوان تدارکات چی شروع کرد و از نوشتن تیتراژ به مرد شماره یک کارگردانی ایران رسید.

از خوشنویسی تا تدارکات چی

فعالیت خود را بعنوان خوشنویس در تیتراژ برنامه ها شروع کرد و کم کم بعنوان تدارکات چی در پروژه های سینمایی شروع به همکاری کرد.

در کلاس های فیلمنامه نویسی

در سال 1372 وقتی 21 ساله بود بخاطر علاقه اش به پیشرفت در کلاسهای فیلمنامه نویسی بهروز افخمی و کارگاه های فریدون جیرانی شرکت کرد و دانش سینما را در حد تجربی آموخت.

دستیاری کارگردان

آقای هادی از مدیریت تدارکات به دستیاری کارگردان رسید او در سال 1382 دستیار کیانوش عیاری در فیلم هزار چشم و در سال 84 دستیار اصغر فرهادی در فیلم چهارشنبه سوری بود.

کارگردانی اولین فیلم

در سال 1385 بعنوان کارگردان اولین تله فیلم خود را ساخت.
او بعد از چند تله فیلم دیگر اولین فیلم بلندش بنام قرنطینه را در سال 1386 با حضور بازیگرانی چون رضا عطاران، حمید گودرزی، افسانه بایگان و نیوشا ضیغمی روی پرده سینما برد.

شهرت از سالوادور تا عاشقانه

با فیلم من سالوادور نیستم در سال 1394 با فروش گیشه بالای 17 میلیاردی، خود را بعنوان یک کارگران نامی معرفی کرد و سال 95 با سریال شبکه خانگی عاشقانه خود را به شهرت رساند.

ازدواج هنری

منوچهر هادی در اسفند 94 با یکتا ناصر بازیگر مشهور ایرانی با مهریه 5 سکه طلا ازدواج کرد، این دو در فیلم من سالوادور نیستم با یکدیگر همکاری داشتند. این زوج صاحب یک فرزند دختر بنام سوفیا هستند.

تجربه بازیگری

منوچهر هادی در قامت بازیگر نیز دو تجربه دارد، او در سال 1382 در فیلم ملاقات با طوطی و در سال 1396 در سریال آرماندو ایفای نقش داشت.

خبرهای مرتبط

آخرین تصمیمات برای اکران نوروز ۹۸  فقط ۳ فیلم کمدی اکران می‌شود

سخنگوی شورای عالی اکران با اعلام نامزدهای نهایی اکران نوروز ۹۸، از فعالیت گروه آزاد اکران در سینماها از خردادماه ۹۸ خبر داد.

دو فیلم دیگر به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند

دو فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۳» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و «زهر مار» به کارگردانی سیدجواد رضویان هم به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند.

۷ فیلم اکران نوروز مشخص شدند

سینماپرس: در جلسه امروز شورای صنفی نمایش ۷ فیلم اکران نوروز سال ۱۳۹۸ اعلام شد. در حالی که معاون نظارت و ارزشیابی سینما از اولویت فیلم های حاضر در جشنواره فیلم فجر برای اکران نوروزی خبر داده بود، حضور پررنگ فیلم هایی که در جشنواره حضور نداشتند در بین اسامی اکران‌های نوروزی، به وضوح ناکارآمدی برخی مدیران سینمایی را هویدا می کند!