محمد عسگری

محمد عسگری

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

محمد عسگری، بازیگر، دستیار کارگردان و برنامه‌ریزی سینما و تلویزیون، در آثاری همچون فیلم سینمایی «محمد رسول الله»، فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» و فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز 2: رد خون» فعالیت داشته است.

محمد عسگری نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1392 در فیلم حق سکوت به کارگردانی هادی نائیجی بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم محمد رسول الله، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد عسگری محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون حسام محمودی، شیرین اسماعیلی،هوتن شکیبا و مهدی فریضه را تجربه کرد.

محمد عسگری در سال 1393 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم محمد عسگری در این سال، بازیگری در فیلم محمد رسول الله به کارگردانی مجید مجیدی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمد عسگری بازی در فیلم محمد رسول الله بوده است. محمد عسگری سال 1393 فیلم محمد رسول الله نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با مجید مجیدی همکاری داشته است. محمد عسگری توانست با بازی در فیلم محمد رسول الله تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر علیرضا شجاع‌نوری، مهدی پاکدل، مینا ساداتی و ساره بیات بر تجارب او افزود.

محمد عسگری علاوه‌بر فیلم محمد رسول الله، سال 1395 در فیلم ماجرای نیمروز نیز بازی کرده است. محمد عسگری این‌بار با محمدحسین مهدویان یعنی کارگردان فیلم ماجرای نیمروز و هنرمندانی چون احمد مهران‌فر، مهرداد صدیقیان، جواد عزتی و هادی حجازی‌فر همکاری داشت.

با اینکه محمد عسگری را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. محمد عسگری علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان دستیار کارگردان و دستیار دوم فیلمبردار نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار محمد عسگری در حرفه‌ی دستیار کارگردان، فیلم تنگه ابوقریب و فیلم محمد رسول الله است. مهم‌ترین اثر محمد عسگری در حرفه‌ی دستیار دوم فیلمبردار، سریال نابرده رنج است.