محمد شیری

محمد شیری

تاریخ تولد:

30 بهمن 1328

زاده:

مشهد

زندگینامه:

محمد شیری متولد 30 بهمن 1328 در مشهد، بازیگر است.

فارغ التحصیل دیپلمه ادبیات می باشد، از مشهد به تهران آمده و بازیگری را آغاز کرد و در شب های برره به کارگردانی مهران مدیری به شهرت زیادی رسید.

خانواده و مهاجرت

پدرش مشهدی و مادرش تهران است، می گوید من توی خانه توسط قابله های قدیم به دنیا آمدم و اولین فرزند خانواده هستم و از 4 سالگی به تهران رفتیم. در خیابان ری میدان خراسان، کوچه لرزاده بزرگ شدم.

شروع قبل از انقلاب

کار هنری را از بازیگری در جمع خانوادگی و مجری گری برنامه های مدرسه شروع کرد و در نهایت در سال 1349 وقتی 21 ساله به به کلاس های بازیگری رفت.
او زیر نظر احمد کاشانی و اسکویی بصورت حرفه ای بازیگری را فرا گرفت.


ورود به تلویزیون

در سال 1360 با بخش آیتم نمایشی برنامه سینما تئاتر از شبکه دو برای اولین بار وارد قاب تلویزیون شد و از سال 1362 تا 1367 با برنامه آقای اقتصادی به شهرت رسید.

درخشش با شب های برره

آقای شیری اولین بار در سال 1359 با فیلم ستاره دنبال داره به سینما را پیدا کرد، اما شهرت او برای نسل جدید از سریال شب های برره بکارگردانی مهران مدیری در سال 1384 آغاز شد.


علت کم کاری

متاسفانه پیشنهاد خوبی مطرح نمی‌ شود و من صرفاً در انجمن خانه سینما فعالیت دارم. از نظر من اگر بازیگر کار نکند برایش مرگ تدریجی رقم می‌ خورد.


پیشنهاد خارجی را رد کردم

من پیشنهاد از آن طرف آب هم داشته‌ ام و رد کرده‌ ام زیرا من نمی توانم مردمم را رها کنم، من برای این مردم کار می کنم و دستمزد اصلی‌ ام را از مردم می‌گیرم.


ازدواج

محمد شیری سالهاست ازدواج کرده و متاهل می باشد.

بغض برای وضعیت مردم

این روزها حال عجیبی دارم، بغض گلویم را گرفته، چطور می شود اینهمه درد را تحمل کرد ؟ خداوندا به مردم خوب سرزمینم آرامش، امنیت و از شر شیاطین مرئی و نامرئی بر حذر دار … آمین.

خبرهای مرتبط

«لازانیا» در شبکه نمایش خانگی

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فیلم سینمایی «لازانیا» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه‌کنندگی احمد احمدی در شبکه نمایش خانگی کشور توزیع شد.