محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو

تاریخ تولد:

7 فروردین 1385

زاده:

تهران

زندگینامه:

محمدرضا شیرخانلو متولد ۲۷ فروردین ۱۳۸۵ در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است. وی که از کودکی بازیگری را شروع کرده در بسیاری از فیلم های سینمایی و تلویزیونی بازی کرده است. 

شیرخانلو علاوه بر تجربه کارهای سینمایی و تلویزیونی، تجربه فعالیت در تئاتر را نیز دارد. محمدرضا کارگردانی را نیز تجربه کرده‌است و فیلم کوتاهی به نام «در انتهای کوچه» را برای حضور در جشنواره فیلم راهیان نور ساخته‌است.

محمدرضا شیرخانلو در اولین فعالیت حرفه‌ای خود در مجموعه تلویزیونی چک برگشتی به کارگردانی سیروس مقدم به ایفای نقش پرداخت. پس از بازی موفقش در این سریال، وی در سال ۱۳۹۲ برای بازی در مجموعه دودکش (مجموعه تلویزیونی) به کارگردانی محمد حسین لطیفی انتخاب شد. سه سال بعد، در سال ۱۳۹۵، وی به ایفای نقش در فصل دوم این سریال که با نام پادری پخش شد پرداخت. این درحالی بود که در این بین، یعنی سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴، وی در دو سریال دیگر به نام‌های پرده‌نشین و روزهای بد، به‌در نیز ایفای نقش کرده بود.

محمدرضا شیرخانلو پس از درخشش در سریال چک برگشتی، مورد توجه بهروز شعیبی قرار گرفت و باعث شد تا او اولین کار سینمایی خود را بازی در فیلم دهلیز تجریه کند.

او نامزد دریافت سیمرغ بلورین برای فیلم سینمایی دهلیز شده‌است.