محمدحسین فرح بخش

محمدحسین فرح بخش

تاریخ تولد:

4 تیر 1338

زاده:

تهران

زندگینامه:

محمدحسین فرح بخش متولد 4 تیر1338 در تهران، تهیه کننده، کارگردان و نویسنده سینما و تلویزیون است. از مهم‌ترین آثار محمد‌حسین فرح‌بخش می‌توان به فعالیت در فیلم کما، فیلم دشمن زن و فیلم مهمان اشاره کرد.

محمد‌حسین فرح‌بخش کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1365 در 27 سالگی در فیلم ماموریت به کارگردانی حسین زندباف به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم کما، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای محمد‌حسین فرح‌بخش محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون اکبر عبدی، علی شعاعی، مرتضی حاج سید احمدی و مهین شهابی را تجربه کرد.

محمد‌حسین فرح‌بخش در سال 1382 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم محمد‌حسین فرح‌بخش در این سال، فعالیت در فیلم کما به کارگردانی آرش معیریان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی محمد‌حسین فرح‌بخش فعالیت در فیلم کما بوده است. محمد‌حسین فرح‌بخش سال 1382 در 44 سالگی در فیلم کما به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. محمد‌حسین فرح‌بخش توانست با فعالیت در فیلم کما تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر امین حیایی، محمدرضا گلزار، حدیث فولادوند و آتیلا پسیانی توانست سطح کاری او را متحول کند.

محمد‌حسین فرح‌بخش علاوه‌بر فیلم کما، سال 1396 در 58 سالگی در فیلم دشمن زن نیز فعالیت داشته است. محمد‌حسین فرح‌بخش این‌بار با کریم امینی یعنی کارگردان فیلم دشمن زن و هنرمندانی چون سام درخشانی، بهاره کیان‌افشار، الناز حبیبی و امیرحسین آرمان همکاری داشت.