مجید نوروزی

مجید نوروزی

تاریخ تولد:

20 فروردین 1370

زاده:

تهران

زندگینامه:

مجید نوروزی متولد 20 فروردین 1370 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل هنرستان کمال الملک در رشته نمایش + لیسانس رشته بازیگری از دانشگاه هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران و فوق لیسانس کارگردانی است، فعالیت اصلی وی تئاتر است.

وی عضو گروه هنری تئاتر شايا می باشد.

آغاز فعالیت:

 ورود من به تئاتر از سال 1384 وقتی تنها 14 سالم بود با تک اجرای نمایشنامه خوانی عنکبوت به کارگردانی رضا جابر انصاری آغاز شد، نمایش بازیگر تعزیه به کارگردانی میثم یوسفی در تالار هنر هم اولین اجرای عمومی من محسوب می‌ شود.

شروع آکادمیک:

 بعد از این کارها (نمایش  تعذیه و عنکبوت) تا سال 88 که از هنرستان کمال الملک در رشته‌ نمایش فارغ التحصیل شدم هیچ تئاتری کار نکردم که بعد از آن تحصیلات آکادمیک بازیگری را در دانشکده هنر و معماری تهران مرکز شروع کردم و فعالیتم را بصورت جدی در این عرصه دنبال کردم.

اولین جایزه:

 مجید نوروزی در‌ سال ٩٢ در سی و دومین جشنواره تئاتر فجر برای بازی در نمایش رادیویی بنام جن بچه در حجله عریان مورد تقدیر قرار گرفت.

اولین حضور در قاب تلویزیون:

 اولین تجربه مجید نوروزی در سال 1395 با یک نقش کوتاه در سریال ماه و پلنگ بود، دومین تجربه وی در مجموعه مناسبتی ماه رمضان 96 بنام سریال زیر پای مادر به کارگردانی بهرنگ توفیقی در نقش اشکان پسر خلیل با بازی کامبیز دیرباز می باشد با توجه به سن و سال اش باید در آینده شاهد خبرهای خوبی از وی باشیم.

خبرهای مرتبط

مونا فرجاد و حامد کمیلی در میان نامزدهای شب بازیگر

روز گذشته بهزاد فراهانی اسامی نامزدهای شب بازیگر را اعلام کرد و نام‌هایی چون مونا فرجاد، حامد کمیلی، پرستو گلستانی و الهام کردا و میکاییل شهرستانی در میان نامزدها قرار دارد.