مجید مطلبی

مجید مطلبی

تاریخ تولد:

3 خرداد 1358

زاده:

زندگینامه:

مجید مطلبی مجری طرح سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار مجید مطلبی می‌توان به فعالیت در فیلم نهنگ عنبر، سریال دندون طلا و فیلم نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا اشاره کرد.

مجید مطلبی کار حرفه‌ای خود را از سینما آغاز کرد و سال 1390 در فیلم یک عاشقانه ساده به کارگردانی سامان مقدم به عنوان مجری طرح فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم نهنگ عنبر، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مجید مطلبی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون مهناز افشار، مصطفی زمانی، همایون ارشادی و فرهاد آئیش را تجربه کرد.

مجید مطلبی در سال 1393 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم مجید مطلبی در این سال، فعالیت در فیلم نهنگ عنبر به کارگردانی سامان مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی مجید مطلبی فعالیت در فیلم نهنگ عنبر بوده است. مجید مطلبی سال 1393 فیلم نهنگ عنبر به عنوان مجری طرح فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. مجید مطلبی توانست با فعالیت در فیلم نهنگ عنبر تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر حسن زارعی، رضا عطاران، مهناز افشار و ویشکا آسایش توانست سطح کاری او را متحول کند.

مجید مطلبی علاوه‌بر فیلم نهنگ عنبر، سال 1394 در سریال دندون طلا نیز فعالیت داشته است. مجید مطلبی این‌بار با سید داود میر‌باقری یعنی کارگردان سریال دندون طلا و هنرمندانی چون مهدی فخیم‌زاده، حامد بهداد، حمیدرضا آذرنگ و ستاره اسکندری همکاری داشت.

با اینکه مجید مطلبی را بیشتر بعنوان مجری طرح می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. مجید مطلبی علاوه‌بر مجری طرح به‌عنوان تهیه کننده و بازیگر نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار مجید مطلبی در حرفه‌ی تهیه کننده، فیلم لتیان، فیلم هت تریک، فیلم سرخ پوست و فیلم چاله است. مهم‌ترین اثر مجید مطلبی در حرفه‌ی بازیگر، فیلم نهنگ عنبر است.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی مجید مطلبی آن هست که در مدت زمان فعالیت خود، هم در تلویزیون و هم در سینما حضور داشته است. مجید مطلبی را باید بیشتر مجری طرح سینما بدانیم چرا که 75% آثار وی سینمایی و 25% آثارش تلویزیونی است. در واقع مجید مطلبی از مجموع 4 اثری که در کارنامه دارد، در 3 اثر در سینما با نام‌های فیلم نهنگ عنبر 2: سلکشن رویا، فیلم نهنگ عنبر و فیلم یک عاشقانه ساده فعالیت داشته و در 1 اثر در تلویزیون با نام سریال دندون طلا فعالیت داشته است.

خبرهای مرتبط

تدوین «لتیان» به پایان رسید

تدوین فیلم سینمایی «لتیان» به کارگردانی علی تیموری به پایان رسید.