ماهان نصیری

ماهان نصیری

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

ماهان نصیری، بازیگر خردسال سینما و تلویزیون است. وی در آثاری نظیر؛ فیلم سینمایی «زاپاس»، «یحیی سکوت نکرد» و «آباجان» به نقش‌آفرینی پرداخته است. ماهان نصیری نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1393 در فیلم یحیی سکوت نکرد به کارگردانی کاوه ابراهیم پور بازی کرده است.

او در اولین فیلم خود همکاری با هنرمندانی همچون فاطمه معتمدآریا، تورج منصوری، مریم شیرازی و رابعه اسکویی را تجربه کرد. در نشستی درباره حضورش در این فیلم گفت: « از سه سالگی در تعدادی تیزر تبلیغاتی بازی کردم، همیشه بازیگری را دوست داشتم. به همین خاطر بازیگری را انتخاب کردم معتمدآریا در این فیلم عمه من بود که بسیار سخت گیر بود. تا به حال همه آرزوهایم برآورده شده است، همیشه دوست داشتم با معتمدآریا بازی کنم و دوست دارم با چهره‌های دیگر هم همبازی شوم. این فیلم آرزوی من بود. بعد از این فیلم من دیگر هیچ آرزویی ندارم.»

همچنین کارگردان فیلم کار با او را اینگونه توصیف کرد: « ماهان نصیری ندا یک انسان بزرگ است در ابعادی کوچک! درک و فهم این کودک شگفت‌انگیز است و چنان در نقش فرو می‌رود که باورکردنی نیست. یافتن او برای نقش «یحیی» شاید یکی از بزرگترین شانس‌هایی بود که من در این فیلم آوردم. ترکیب بازیگری ماهان نصیری ندا و تجربه‌ی درخشان خانم معتمدآریا و کمک شایان ایشان در برقرار کردن ارتباط و هدایت کودک بار سنگینی از دوش من برداشت.»

ماهان نصیری سال 1394 فیلم زاپاس یکی از نقش‌های اصلی و مهم فیلم را بازی کرد و پسر امیر جعفری و ریما رامین فر بود. ماهان نصیری علاوه‌بر فیلم زاپاس، سال 1395 در فیلم آباجان نیز بازی کرده است. ماهان نصیری این‌بار با هاتف علیمردانی یعنی کارگردان فیلم آباجان و هنرمندانی چون فاطمه معتمدآریا، محمود نظرعلیان، فریبا متخصص و شبنم مقدمی همکاری داشت. علاوه بر این ماهان در فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» به کارگردانی وحید جلیلوند هم نقش‌آفرینی کرده است.