لیلا زارع

لیلا زارع

تاریخ تولد:

21 مهر 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

لیلا زارع متولد 21 مهر 1359 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی در مقطع کارشناسی است، علاوه بر بازیگری عکاس نیز است، در خانه اش یک مزرعه کوچک از انواع سبزیجات دارد، و می گوید بی گذار به آب نمی زند!

از عکاسی تا بازیگری

قبل از شروع بازیگری آتیله عکاسی داشته است.

می گوید انواع شغل های مختلف را تجربه کرده، دوره و کلاس های متفاوتی رو هم نیز گذرانده؛ همچنین دورهای نقد و بررسی فیلم و کلاس های مربوط به تاریخ سینما رو نیز رفته است.

اما او هیچ وقت کلاس تخصصی بازیگری نرفته است، اولین کار خود را با سریالی در سال 1382 شروع کرد، ولی این سریال بدلیل مشکلات تولیدی پخش نشد، سپس با فیلم ما همه خوبیم در سال 1383 درخشید.

شهرت

بازی اش در فیلم سوپراستار سال 87 و سریال ارمغان تاریکی سال 89 با آن چهره معصومش، او را به یکی از محبوب ترین کاراکترهای سینما و تلویزیون تبدیل کرد.

 افتخارات

در بیست و سومین جشنواره فیلم فجر روی پرده رفت و زارع سیمرغ بهترین بازیگر زن نقش مکمل را برای بازی در فیلم ما همه خوبیم گرفت، سپس بازی در «شیفت شب» دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن جشنواره فجر را برای او به ارمغان آورد.

برای مخاطبم احترام فراوانی قائلم

من فکر می کنم بازیگری اصلا شغلی نیست که با سهل انگاری به آن نگاه کرد.

به خاطر این که من شخصا برای مخاطبم که وقت می گذارد و کاری را می بیند احترام فراوانی قائلم. اگر بخواهم با سهل انگاری وقت مردم را بگیرم احساس گناه می کنم. بازیگری شغل سختی است و من از اولین کارم این طوری به آن نگاه کرده ام که باید برایش زحمت بکشم.

خبرهای مرتبط

رونمایی از «مارموز» در حضور ظریف

مراسم اکران خصوصی فیلم «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی دوشنبه ۱۹ آذر با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، عوامل فیلم و اهالی رسانه در پردیس کورش برگزار شد.

فروش نا امید کننده فیلم “جن زیبا”

این فروش در حالی رخ می‌دهد که حضور نورگل یشیلچای بازیگر سریال‌های ترکیه‌ای در این فیلم هم نتوانست به داد گیشه جن زیبا برسد و این فیلم هم اکنون با فروش فوق در قعر جدول فروش سینمای ایران در سال جاری قرار دارد.