فرید قبادی

فرید قبادی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1353

زاده:

تهران

زندگینامه:

فرید قبادی متولد سال 1353 در تهران، بازیگر است. از مهم‌ترین آثار فرید قبادی می‌توان به بازیگری در سریال تعطیلات دوست‌داشتنی، فیلم جاده شهریار اشاره کرد.

فرید قبادی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1393 در 40 سالگی در فیلم جاده شهریار به کارگردانی وحید قاضی میرسعید بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال تعطیلات دوست‌داشتنی، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای فرید قبادی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون بهاران بنی‌احمدی، فرزین محدث، سهی‌بانو ذوالقدر و رحیم شاه‌مرادخانی را تجربه کرد.

فرید قبادی در سال 1393 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم فرید قبادی در این سال، بازیگری در فیلم جاده شهریار به کارگردانی وحید قاضی میرسعید و سریال تعطیلات دوست‌داشتنی به کارگردانی سید وحید حسینی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی فرید قبادی بازی در سریال تعطیلات دوست‌داشتنی بوده است. فرید قبادی سال 1393 در 40 سالگی در سریال تعطیلات دوست‌داشتنی نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سید وحید حسینی همکاری داشته است. فرید قبادی توانست با بازی در سریال تعطیلات دوست‌داشتنی تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پرستو گلستانی، نوید خداشناس، علی گل‌زاده و مریم سعادت بر تجارب او افزود.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی فرید قبادی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است.

او اخیرا در فیلم سینمایی «شعله ور» ایفای نقش کرده است.