فریبا متخصص

فریبا متخصص

تاریخ تولد:

1 مرداد 1340

زاده:

بروجرد

زندگینامه:

فریبا متخصص، متولد 1 مرداد 1340 در بروجرد، بازیگر و گوینده می باشد.

فارغ التحصیل لیسانس رشته جامعه شناسی در سال 1370 است، 5 خواهر و برادر دارد در رادیو نیز به عنوان گوینده نمایش‌ های رادیویی و دوبلور فعالیت می‌ کند.

خانواده و پسرش

در یک خانواده پرجمعیت به دنیا آمده است، 5 خواهر و برادر دارد، یک پسر بنام پوریا دارد که او نیز راه مادر رو پیش گرفته و در سریال در چشم باد سال 82 و چند کار کمال تبریزی حضور داشته است.  برای تحصیلات به قبرس رفته است و آنجا ساکن می باشد.

شروع فعالیت

فریبا متخصص فعالیت هنری خود را از سال 1361 با تئاتر آغاز کرد.

او اوایل دهه شصت وارد تلویزیون و اواخر آن دهه وارد رادیو شد، اولین سریال وی با نام طالب در سال 63 از تلویزیون پخش شد و در سال 1368 با فیلم شنگول و منگول وارد سینما شد.

عشق به تئاتر

من عاشق تئاتر هستم و در گذشته و در بین سال های 60 تا 75 فعالیتم در تئاتر خیلی چشمگیر بود ولی الان به دلیل مشغله کاری، کمتر تئاتر کار ميکنم. ولی باید بگویم رشد کیفی که سینما در سالهای اخیر داشته تئاتر نداشته است.

افتخارات رادیو

وی گوینده حرفه ای رادیو است. علاوه بر دریافت جوایز متعدد بازیگری در زمینه های گوناگون، تاکنون بیش از 9 جایزه داخلی و بین المللی را نیز به خاطر فعالیت های رادیویی اش دریافت کرده است.

ازدواج و همسرش

در برخی سایت ها عنوان شده وی همسر مهران مدیری یا علی عمرانی است که این موضوع صحت ندارد و همسرش یک فرد غیر هنری با نام فامیلی پور بهرامی می باشد.

افتخارات

  • برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن تئاتر – جشنواره تئاتر فجر
  • بهترین بازیگر زن جشنواره بین‌ المللی تئاتر فجر

زمانیکه به او تندیس بهترین بازیگر زن را دادند، عنوان کرد که از این که این به من داده شد خجالت کشیدم و دوست داشتم این جایزه نصیب جوان‌ تر ها شود!