علی صادقی

علی صادقی

تاریخ تولد:

14 آذر 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

علی صادقی متولد 14 آذر 1359 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

فارغ التحصیل کامپیوتر در مقطع کاردانی است، زبان اندام و نوع بازیگری اش در ژانر کمدی از او یک چهره محبوب ساخت عاشق کامپیوتره و حالا یک مغازه کامپیوتر فروشی نیز دارد. وی دارای دو سوپرمارکت کوچک نیز می باشد.

خانواده

پدرش تراشکار و مادرش خانه‌ دار است یک خواهر کوچک‌ تر و یک برادر بزرگ‌ت ر از خودش دارد. می گوید به طور اتفاقی در دوران مدرسه و 10 سالگی با انتخاب آقای سماواتی وارد بازیگری شده است.

او با فیلم تلویزیون آفتاب عالم تاب در سال 70 اولین کار نیمه حرفه ای خود را شروع کرد.

شروع حرفه ای

علی صادقی فعالیت حرفه ای خود را در سال 75 با فیلم تلویزیونی بهترین تابستان من شروع کرد، این فیلم که نگاه کمدی به جنگ داشت ولی صدایش در این فیلم توسط افشین زی نوری بصورت دوبله پخش شد.

وقتی تبدیل به چهره شد

دهه 80 با سریال دردسر والدین سپس سریال پشت کنکوری ها و کوچه آقاقیا رفته رفته چهره شناخته تری شد که در سال 83 با سریال متهم گریخت به شهرت فراوانی رسید.

عشق سفر

برای من سفرکردن همیشه لذت بخش است شاید به همین خاطر از هر فرصتی که ایجاد می شود برای رفتن به سفر استفاده می کنم. برای من داخلی یا خارجی بودن سفر اهمیت چندانی ندارد آن چیزی که مهم است داشتن یک همسفر خوب است. در ایران به شیراز و کیش علاقه زیادی دارم. در سفرهای خارج از کشورم هم دوست دارم بیشتر دست به کشف بزنم و جاهای مختلف را بنا بر ویژگی هایی که دارند از نزدیک ببینم.

از مزرعه در استرالیا تا کارتون مورد علاقه

اصلا به فوتبال علاقه ای ندارد، در بین ساز ها طرفدار گیتار برقی است و می زند، ایده زندکی گردنش داشتن مزرعه در استرالیا همراه با گاو است، می گوید خوبی  اخلاقش این است که هرگز دروغ نمی گوید و بدیش هم اینکه که خیلی رک هست.

در بین کارهایش سریال آقاقیا رو بیشتر از همه دوست دارد، بزرگترین آرزویش عاقبت بخیری است، در زندگی از موسیقی بیشتر از هر چیزی لذت می برد، و در کودکی کارتون عروسکی به نام ارگ و جیرجیر، بن و سباستین، گامباو یونیکو اسب شاخدار از برنامه های مورد علاقه اش بودند.

 اگر بازیگر نبودم

راستش همین الانش هم می خوام برم دنبال کار موسیقی الکتروینک چون اگه بتونم اینکارو ادامه بدم یه جورایی بهتره چون حداقل توی خونمون هم که هستم می تونم یه تولید داشته باشم.