علیرضا مهران

علیرضا مهران

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

علیرضا مهران بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار علیرضا مهران می‌توان به بازیگری در سریال زیر هشت، سریال مدینه و سریال بچه‌های نسبتاً بد اشاره کرد.

علیرضا مهران نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1389 در فیلم آمین خواهیم گفت به کارگردانی سامان سالور بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال زیر هشت، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای علیرضا مهران محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون محمود نظرعلیان، آزاده زارعی، حمید حبیبی‌فر و محمد فصیحی را تجربه کرد.

علیرضا مهران در سال 1389 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم علیرضا مهران در این سال، بازیگری در فیلم آمین خواهیم گفت به کارگردانی سامان سالور و سریال زیر هشت به کارگردانی سیروس مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علیرضا مهران بازی در سریال زیر هشت بوده است. علیرضا مهران سال 1389 سریال زیر هشت نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با سیروس مقدم همکاری داشته است. علیرضا مهران توانست با بازی در سریال زیر هشت تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر امیر جعفری، پانته‌آ بهرام، کامران تفتی و شیوا ابراهیمی بر تجارب او افزود.

علیرضا مهران علاوه‌بر سریال زیر هشت، سال 1393 در سریال مدینه نیز بازی کرده است. علیرضا مهران این‌بار با سیروس مقدم یعنی کارگردان سریال مدینه و هنرمندانی چون پریوش نظریه، مهدی سلطانی، شبنم مقدمی و مهرداد صدیقیان همکاری داشت.

در این سال‌ها علیرضا مهران با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران آتیلا پسیانی با 3 مرتبه، مهدی سلطانی با 2 مرتبه، سیروس همتی با 2 مرتبه، شکر خدا گودرزی با 2 مرتبه و محمد بحرانی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با علیرضا مهران داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی علیرضا مهران آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. علیرضا مهران را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 55% آثار وی سینمایی و 45% آثارش تلویزیونی است. در واقع علیرضا مهران از مجموع 9 اثری که در کارنامه دارد، در 5 اثر در سینما با نام‌های فیلم ثانیه، فیلم ژن خوک، فیلم فرار از قلعه رود خان، فیلم فرار از اردو و فیلم آمین خواهیم گفت به ایفای نقش پرداخته و در 4 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال مدینه، سریال بچه‌های نسبتاً بد، سریال دیوار و سریال زیر هشت بازی کرده است.

خبرهای مرتبط

فیلمبرداری "گواهی امضاء" به پایان رسید

با حضور علیرضا استادی در برابر دوربین فیلمبرداری فیلم سینمایى «گواهى امضاء» به کارگردانی شهرام اسدزاده به پایان رسید.