علیرضا محمودزاده

علیرضا محمودزاده

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

علیرضا محمودزاده کارگردان سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار علیرضا محمودزاده می‌توان به کارگردانی فیلم حقه‌باز دم‌دراز، برنامه یه گله جا و فیلم وای آمپول اشاره کرد.

علیرضا محمودزاده در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم علیرضا محمودزاده در این سال، فعالیت در فیلم حقه‌باز دم‌دراز به عنوان کارگردان محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علیرضا محمودزاده فعالیت در فیلم حقه‌باز دم‌دراز بوده است. علیرضا محمودزاده سال 1395 فیلم حقه‌باز دم‌دراز را کارگردانی کرد که توانست خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. از علیرضا محمودزاده نقل قول شده است که برای کارگردانی در فیلم حقه‌باز دم‌دراز و همکاریش با عوامل و بازیگران اعلام رضایت کرده است. علیرضا محمودزاده توانست با فعالیت در فیلم حقه‌باز دم‌دراز تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر سحر ولدبیگی، محمد مایلی، مجید مختارپور و مریم شاه‌ولی توانست سطح کاری او را متحول کند.

علیرضا محمودزاده علاوه‌بر فیلم حقه‌باز دم‌دراز، سال 1396 برنامه یه گله جا را کارگردانی کرده است. علیرضا محمودزاده این‌بار با هنرمندانی چون احمدرضا اسعدی، مرتضی ضرابی، حسین محب‌اهری و ساناز سماواتی همکاری داشت.

با اینکه علیرضا محمودزاده را بیشتر بعنوان کارگردان می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. علیرضا محمودزاده علاوه‌بر کارگردان به‌عنوان نویسنده، دستیار کارگردان و طراح صحنه نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار علیرضا محمودزاده در حرفه‌ی نویسنده، فیلم وای آمپول و فیلم حقه‌باز دم‌دراز است. مهم‌ترین اثر علیرضا محمودزاده در حرفه‌ی دستیار کارگردان، فیلم ننه نقلی است. مهم‌ترین اثر علیرضا محمودزاده در حرفه‌ی طراح صحنه، فیلم حقه‌باز دم‌دراز است.