علیرضا رئیسی

علیرضا رئیسی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1361

زاده:

تهران

زندگینامه:

علیرضا رئیسی، متولد 1361 در تهران، بازیگر است.

او فارغ التحصیل رشته هنر بازیگری از خارج از کشور می باشد. او فعالیت هنری خود را از 6 سالگی با بازی در مجموعه "پاتال و آرزو های کوچک" می باشد، اما معروفیت او بیشتر به نقش او در سریال "دنیای شیرین" برمی گردد که آنجا در نقش پسر رضا عطاران بود.

علیرضا رئیسی یکی از پر کار ترین بازیگران خردسال و نوجوان بود، اما در 18 سالگی بسیار کم کار شده و برای آنکه بتواند با فرم و دانش جدیدی دوباره وارد کار بازیگری شود، به خارج از کشور می رود و در همین رشته ادامه تحصیل می دهد.

او می گوید شهرت را، آن هم در سن پایین، دوست نداشته است. چون هر جا که میرفت، بسیار مورد توجه قرار می گرفت و کم کم این وضعیت او را کلافه کرده بود. حتی خاطره بدی که در آن دوران دارد، مربوط به زمان مدرسه است که مدیر او را بالای سن برده و جلوی 400-500 تا بچه، گفته که او سوپراستار است و فیلم بازی می کند و همه هم دوستش دارند، اما معدلش 12 است، که این ماجرا او را بسیار خجالت زده کرده بود.

خاطره دیگری که از دوران کودکی خود به یاد دارد، مربوط به اولین دستمزدش است. او می گوید آن زمان رسم نبود به بچه ها پول بدهند و به جای آن اسباب بازی می دادند. اما او برای بازی در فیلم "مدرسه پیرمرد ها" از تهیه کننده به جای اسباب بازی، درخواست پول می کند و 50 هزار تومان به عنوان دستمزد می گیرد، که با این پول برای همه دوستانش بستنی می خرد.

علیرضا که چند سالی است به ایران آمده، تاکنون در فیلم ها و سریال هایی از جمله "شاید برای شما هم اتفاق بیفتد"، "مرخصی شب عید" و "۳۶۰ درجه" بازی کرده است. او اخیرا در فیلم "خجالت نکش" نیز به عنوان بازیگر مقابل دوربین رفته است.

او متأهل بوده و یک دختر به نام شانا دارد.

خبرهای مرتبط

رونمایی از «مارموز» در حضور ظریف

مراسم اکران خصوصی فیلم «مارموز» به کارگردانی کمال تبریزی دوشنبه ۱۹ آذر با حضور شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی، عوامل فیلم و اهالی رسانه در پردیس کورش برگزار شد.

اکران «مردی بدون سایه»

در آستانه اکران «مردی بدون سایه» به کارگردانی علیرضا رئیسیان، از تیزر این فیلم رونمایی شد. لیلا حاتمی و امیر آقایی از بازیگران این فیلم هستند.