علیرضا دیلمی

علیرضا دیلمی

تاریخ تولد:

زاده:

تهران

زندگینامه:

علیرضا دیلمی بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار علیرضا دیلمی می‌توان به بازیگری در سریال ستارخان، سریال ایراندخت و فیلم پاسیو اشاره کرد.

علیرضا دیلمی در سال 1396 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 3 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم علیرضا دیلمی در این سال، بازیگری در سریال ستارخان به کارگردانی محمدرضا ورزی، سریال ایراندخت به کارگردانی محمدرضا ورزی و فیلم پاسیو به کارگردانی مریم بحرالعلومی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی علیرضا دیلمی بازی در سریال ستارخان بوده است. علیرضا دیلمی سال 1396 سریال ستارخان نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. او در این سریال با محمدرضا ورزی همکاری داشته است. علیرضا دیلمی توانست با بازی در سریال ستارخان تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر سام قریبیان، سعید نیک‌پور، عبدالرضا فیاضی و عزت‌الله مهرآوران بر تجارب او افزود.

علیرضا دیلمی علاوه‌بر سریال ستارخان، سال 1396 در سریال ایراندخت نیز بازی کرده است. علیرضا دیلمی این‌بار با محمدرضا ورزی یعنی کارگردان سریال ایراندخت و هنرمندانی چون سام قریبیان، اندیشه فولادوند، بیتا فرهی و حسین پاکدل همکاری داشت.

در این سال‌ها علیرضا دیلمی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران شایسته ایرانی با 2 مرتبه، مانی آریافر با 2 مرتبه، آریا خرم‌نژاد با 2 مرتبه، محمد ابهری با 2 مرتبه و فرخ نعمتی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با علیرضا دیلمی داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی علیرضا دیلمی آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است.