عباس محبوب

عباس محبوب

تاریخ تولد:

1 فروردین 1328

زاده:

تهران

زندگینامه:

عباس محبوب متولد 1328 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته هنرهای دراماتیک می باشد، قبل از انقلاب وارد عرصه بازیگری شد و حالا در سینما و تلویزیون حضور دارد و می گوید عاشق بازیگری ام.


شروع فعالیت
 

فعالیت خود را از تئاتر مدرسه در 10 سالگی، قبل از انقلاب شروع کرد اما بصورت حرفه ای در سال 1346 در 18 سالگی با نمایش شرکت نمکدار به روی صحنه رفت .

 

ورود به تلویزیون
 

در سال 1348 در 20 سالگی بعد از چند تجربه فیلم کوتاه با نمایشی بنام مردی با دو دل از اولین کسانی بود که در تلویزیون تازه تاسیس ایران تصاویرش پخش شد.


از دانشگاه تا اساتید
 

در سال 1350 در 22 سالگی به دانشگاه هنرهای دراماتیک رفت و نزد اساتید دانشگاهی چون اسماعیل شنگله، حمید سمندریان و پرویز تاییدی بازیگری را فراگرفت.

 

استخدام دولتی
 

در سال 1354 به استخدام اداره تئاتر درآمد و در سال 1350 با بازی در فیلم سینمایی پشت دیوار شیشه ای بکارگردانی ساموئل خاچیکیان به سینما رفت. او یک فیلم و سریال دیگر نیز تا قبل از انقلاب بازی کرد.


بعد از انقلاب
 

بعد از انقلاب تا مدتی امکان کار برایش فراهم نشد اما در سال 61 با برنامه طنز سیمای اقتصادی که هر هفته پخش می شد تا سال 1371 روی آنتن بود و بسیار به شهرت رسید. از سال 1364 نیز با فیلم ستاره دنباله دار به بازی در سینما بازگشت.

 

عاشقم
 

من از 10 سالگی عملا عاشق تئاتر شدم و به این راه کشانده شدم، عقیده دارم که دو شغل است که باید حتما عاشقش باشی تا دوام بیای یکی معلمیست و یکی هم بازیگری می باشد. آقای محبوب در سال 1384 از اداره تئاتر بازنشست شد.


ازدواج و خانواده
 

فعلا هیچ اطلاعاتی از این دست در اختیار سایت فتوکده قرار نگرفته است.

 

طنز محبوب من
 

تنها طنزی که از سیمای اقتصاد در سال 71 به بعد به دل من نشست، برنامه خنده بازار به کارگردانی شهاب عباسی بود، چون صرفا برای خنده نبود و اندیشه و انتقاد در آن وجود داشت.

خبرهای مرتبط

«لازانیا» در شبکه نمایش خانگی

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، فیلم سینمایی «لازانیا» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه‌کنندگی احمد احمدی در شبکه نمایش خانگی کشور توزیع شد.

تاریخ اکران فیلم سینمایی «تپلی و من» مشخص شد

«تپلی و من» هشتمین فیلم سینمایی حسین قناعت که درون‌مایه‌ای شاد اما روانشناسانه دارد، از چهارشنبه این هفته (۲۶تیر) اکران می‌شود.