شهین تسلیمی

شهین تسلیمی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1334

زاده:

خشکرود

زندگینامه:

شهین تسلیمی متولد 1334 در خشکرود، بازیگر است.

تا مقطع دیپلم درس خوانده است، سالها در هند، ترکیه و کانادا زندگی کرده و همسرش ساکن استرالیا می باشد و می گوید اتفاقی بازیگری شده است.

از شروع تا خداحافظی

شروع بازیگری اش در ایام جوانی با تئاتر بود و حتی بهترین بازیگر از نظر مجله جوانان هم انتخاب شد اما با مخالفت خانواده این هنر را برای همیشه کنار گذاشت.

بازگشت دوباره با مدیری

در ابتدا قرار بود دخترم بازیگر شود، آقای مهرجویی او را دیده بود و برای بازی دعوت کرده بود، اما دخترم علاقه ای نداشت تا اینکه آقا مصطفی شایسته من را دیدند و گفتند چهره ام برای کار تصویری خوب است.

در رفت و آمد اهالی هنری با الیزابت امینی آشنا شدم که ایشان من را به آقای مدیری برای سریال باغ مظفر سال 85 معرفی کردند و اینطور شد که فعالیت ام دوباره شروع شد.

شهرت

در سال 1387 با سریال بزنگان رضا عطاران و سریال زن بابا سعید آقاخانی در سال 88 به شهرت رسید و حضور موفقی در سریال های، دلنوازان، ماردانه، وضعیت و .. داشت.

ازدواج با همسر استرالیایی

خانوم تسلیمی سالها پیش با احسان گرامی ازدواج کرده است، همسرش سالهاست مهاجرت کرده و در استرالیا ساکن است و گهگاهی به ایران رفت و آمد می کند.

 زندگی از هند تا کانادا

مدتی به همراه فرزندان برای یادگیری زبان انگلیسی ساکن هند شد بعد به علت تحصیلات دخترش، اقامت ترکیه را گرفت.
خانوم تسلیمی و همسرش مدتی هم در کشور کانادا زندگی می کردند اما می گوید هر جا برم آخرش بر میگردم به وطنم، جایی که به دنیا آمدم.