شهره لرستانی

شهره لرستانی

تاریخ تولد:

26 مهر 1345

زاده:

تهران

زندگینامه:

شهره صالحی لرستانی متولد 26 مهر 1345 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته فیلمنامه‌ نویسی در مقطع فوق لیسانس است، پدرش قاضی دادگستری و مادرش معلم بود، یک خواهر و یک برادر دارد و اصالتا اهل خرم آباد هستند.

از کودکی

علاقه به بازی و نوشتن از کودکی تو خونش بود، می گوید گروه تئاتر مدرسه همیشه دست من بود، از نوشتن و بوجود آوردن لذت می بردم، و در همان دوران قصه هایی شبیه نمایشنامه می نوشتم.

تفریحات کودکی زیر میز دادگستری 

يكي از تفريحات من و برادر كوچكم در تابستان‌ها که مدرسه نداشتيم، اين بود كه با پدرم به دادگستري مي‌رفتيم. وقتي مراجعين مي‌آمدند، زير ميز پدر پنهان می شديم و يواشکی آنها را از لای ترک ميز زير نظر گرفته و به حرف‌ هایشان گوش می داديم. عشق ما دعواهای زن و شوهری بود.

دانشگاه و شروع فعالیت

سال 1364 به تهران بازگشت و بعد از دیپلم وارد دانشگاه هنر شد می گوید :

در همان ترم‌ های اول که اکثر درس‌ هایمان عمومی بود، من غرق تئاتر شدم و 17 نمایش را به کارگردانی خودم روی صحنه بردم. کم‌کم شروع به بازی کردم و توجه‌ها بیشتر به بازی‌ام جلب شد و پیشنهاد پشت پیشنهاد از راه رسید.

اولین تجربه و دیده شدن

با محمد رحمانیان، مهتاب نصیرپور، علی دهکردی و خیلی‌ های دیگر هم دوره بودیم شروع به بازی در تلویزیون و سینما کردم، کارهایی مثل سریال عبور به خیر، اما اولین کار جدی‌ ام که خیلی دیده شد، سریال آپارتمان در سال 1371 بود.

شکست عشقی

شهره لرستانی در بیست و هفت سالگی عاشق شد و در عشق شکست خورد همه‌چیز خیلی ساده شروع شد، داستانی ساده و یک خطی بود. دختری جوان از مردی که با او تفاوت سنی قابل‌ ملاحظه‌ای داشت خوشش آمد و به هزار و یک علت به او نرسید.

افسردگی و دوری 8 ساله از بازیگری

آن موقع این داستان شکست عشقی ساده و یک خطی برايم اتفاقی بسیار عظيم و سهمگین بود و باعث شد احساس شكستی بزرگ بکنم. موج غم من را در خود غرق کرد و به دامن افسردگی پناه بردم.

در این مدت وی 8 سال از بازیگری جدا شد و تنهایی و بیماری اش او را 40 کیلو اضافه وزن تر کرد، بعد از مدتها به کمک روانشناس دوباره به بازیگری برگشت.

بیماری …

 من بیمار ای دارم که عامل اصلی چاقی‌ ام است شاید باورتان نشود من لب به شکلات و شیرینی و این چیزها نمی‌ زنم من مشكل هيپوتيروئيد دارم كه يك قسمت داخل هيپوفيزم بد عمل میكند.

فراموشی عشق قدیمی

دوری از سینما و کار باعث شد تا به فکر تاسیس خانه پیشکسوتان بیفتم اصلا این کار را شروع کردم تا مشکلات خودم را فراموش کنم. آن روزها مدام به فکر حل مشکلات دیگران بودم مراقب بودم ببینم چه کسی بیمار است یا چه کسی به رحمت خدا رفته و باید برای بزرگداشتش اقدام کرد. همه این کارها را می‌کردم که عشق از دست رفته‌ ام را فراموش کنم و تمام مشکلات مربوط به آن شرایط را فراموش کنم.

خانواده و زندگی لری

اگرچه 7 ‌سال است که مستقل زندگی می‌ کنم اما با خانواده‌ام در یک ساختمان زندگی می‌ کنیم، چون نمی‌ توانیم از حال هم غافل باشیم. علتش این است که ما لریم و به ایلی بودن عادت داریم.

نمی‌ توانیم از هم جدا باشیم. هر روز باید از هم خبر داشته باشیم. خواهر و خواهرزاده‌ هایم در پاریس زندگی می کنند و درس می‌خوانند. اما ما هر روز و شب از هم باخبریم. چون در غیر این صورت نمی‌ توانیم بخوابیم.

سریال ها

● اغر بخیر – 1365

● آپارتمان – ۱۳۷۱–۱۳۷۲     

● حماسه ایثار – ۱۳۷۲     

● آوای فاخته – ۱۳۷۳     

● به رنگ صدف – ۱۳۷۵     

● امام علی – ۱۳۷۵     

● دستی بر آتش – ۱۳۷۶     

● مختارنامه – ۱۳۸۱     

● سه در چهار – ۱۳۸۷     

● دارا و ندار – ۱۳۸۹     

● سه پنج دو – ۱۳۹۰     

● چمدان – ۱۳۹۱     

● کلاه پهلوی – ۱۳۹۱     

● اولین انتخاب – ۱۳۹۲     

● ما فرشته نیستیم -۱۳۹۳

فیلم های سینمایی

● آشوب – ۱۳۹۴     

● ایران برگر – ۱۳۹۳     

● حلقه‌ های ازدواج – ۱۳۸۸     

● یک جیب پر پول – ۱۳۸۸     

● اخراجی‌ ها 2 – ۱۳۸۷     

● تسویه‌ حساب – ۱۳۸۶     

● نصف مال من، نصف مال تو – ۱۳۸۵     

● اخراجی‌ ها – ۱۳۸۵     

● زیر درخت هلو  – ۱۳۸۴     

● گیس‌ بریده – ۱۳۸۵     

● محبوبه – ۱۳۷۷     

● توطئه – ۱۳۷۴     

● لیلی با من است – ۱۳۷۴     

● مروارید سیاه – ۱۳۷۳     

● پناهنده – ۱۳۷۲     

● مأموریت آقای شادی – ۱۳۷۱     

● آذرخش – ۱۳۷۱     

● نیاز – ۱۳۷۰