شهرام قائدی

شهرام قائدی

تاریخ تولد:

31 مرداد 1354

زاده:

شیراز

زندگینامه:

شهرام قائدی متولد 31 مرداد 1354 در شهر قیر و کارزین استان فارس، بازیگر سینما و تلویزیون است.

نام اصلی اش ابراهیم و فرزند آخر خانواده است، تحصیلاتش را تا دیپلم بیشتر ادامه نداده، او متاهل است و زندگی جالبی دارد، ورزش حرفه ای رو همیشه دنبال میکند.

 شروع فعالیت و شهرت

سال 1370 از شهرستان به تهران مهاجرت کرد و در 19 سالگی، سال 1373 در کلاس های آموزش بازیگری امین تارخ شرکت کرد و بواسطه او در سال 74 به کارگردانای مشهوری چون گلاب آدین وثطب الدین صادقی معرفی شد، حضورش در سریال رمضانی پنجمین خورشید در سال 88 چهره او را محبوب کرد البته سریال قرارگاه مسکونی سال 85 نیز چهره او را به مردم شناساند.

ازدواج با دختر دایی

شهرام قائدی با دختر دایی خود ازدواج کرده است و یک دختر بنام سارینا دارد

ورودش به حرفه ای بازیگری با مخالفت پدرش شروع شد

تا جایی که او حمایت های مالی خود را از وی برداشت، پدرش از ملاکان و زمین داران بنام شیراز بود، پدر خانومش که دایی وی میباشد هم از بازاری های مرفه آن زمان بود.

سارینا دختری منتقد

سارینا به‌ شدت منتقد خوبی است. بهتر است بگویم كه یك منتقد بی‌ رحم است.

زمانی كه بحث نقد فیلم‌ های من در میان باشد، اصلا تعارف نمی‌ كند كه من پدرش هستم و به راحتی نقد می‌ك ند. گاهی آنچنان بی‌ رحمانه حضور من در یك فیلم را نقد می‌ كند كه من در جواب می‌ گویم اگر این كار را بازی نمی‌ كردم، پس چه كسی پول شهریه یا خورد و خوراك تو را می‌ داد و البته سارینا هم در جواب می‌ گوید بازی نمی‌ كردی ما هم كمتر می‌ خوردیم.

دغدغه حرفه ای من

من با نقش‌ هایم بسیار صادقانه برخورد می‌ کنم.

هیچ وقت به نقش‌ هایی که به من سپرده شده است نارو نزدم، سعی می‌ کنم با صداقت کامل بازی کنم. این مسئله مهم‌ ترین دغدغه من در خصوص حرفه‌ ام است.

کار و زندگی

من ابزاری دارم به نام بدن و بیان كه با آنها با دخترم حرف می‌ زنم، با همسرم بیرون می‌ روم، با همسایه‌ ها كل‌كل می‌ كنم، چك می‌ كشم، خرید می‌ كنم و با همان ابزار هم بازی می‌ كنم اگر این ابزار در كار خراب باشد قطعا به زندگی‌ ام نیز سرایت می‌ كند.

با صراحت باید اعلام كنم كه هر بزرگی، هر نوآمده‌ ای و هر دوستی كه در این حرفه می‌گوید من بین كار و زندگی‌ ام خط‌ كشی كرده‌ ام از دو حالت خارج نیست یا دروغگوی بزرگی است یا مایه‌ داری بی‌ درد !

پدر خودش و همسرش

پدر همسرم از بازاری‌ های مطرح شیراز است و پدر خودم نیز از ملاكان و زمین‌ داران به نام شیراز بود هر دو در شرایط كاملا مرفه زندگی می‌ كردیم.