شهرام حقیقت دوست

شهرام حقیقت دوست

تاریخ تولد:

27 اسفند 1351

زاده:

رشت

زندگینامه:

شهرام حقیقت دوست متولد 27 اسفند 1351 در رشت، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی است، او بصورت چراغ خاموش همیشه حضوری موفق در تئاتر دارد و عاشقانه این حرفه را دوست دارد.

کلاس بازیگری

شهرام حقیقیت دوست قبل از شروع فراگیری اکادمیک بازیگری مدتی در آموزشگاه بازیگری حمید سمندریان به آموزش اصول اولیه پرداخت، در آن زمان شهاب حسینی از هم کلاسهایش بود می گوید : من شهاب حسینی را از دوران آموزشگاه بازیگری استاد حمید سمندریان می‌ شناسم و آن جا با یکدیگر هم کلاسی بودیم.

شروع بازیگری

در سال 1373 بازیگری بصورت جدی با نمایش پسر کاروان شروع کرد. سریال مهر خوبان در سال 74 شروع کار تلویزیونی اش بود، سال 76 هم اولین تجربه سینمایی ش در نقش کوتاهی در فیلم درخت گلابی داریوش مهرجویی بود.

شروع مجبوبیت

سال 79 برای عده ای از بازیگران جوان شروع بسیار جنجالی و نابی بود، یکی از این بازیگران شهرام حقیقت جو بود، بازی زیبای اش در این سریال خط قرمز در نقش پسر رستورانی و جسور در مدت خیلی کوتاه از او چهره شناخته شده و محبوب ساخت.

ازدواج و شایعات

در این سالها کم شایعات پشت سر او نبوده، ورود به زندگی خصوصی اش باعث شد مدتی با رسانه ها ارتباط خود را قطع کند، او در این سال ها البته بیشتر تا یکسال پیش همیشه گفته که مجرد است اما حضور خاطره اسدی از بازیگران ایرانی در کنار در برخی از جشنواره شایعه ازدواج این دو را در اذهان عمومی فراگیر کرده است اما در نهایت این خبر شایعه هم به فراموشی سپرده شد.

فیلمی تاثیرگذار

در سال 1380 اصغر فرهادی از اوی برای بازی در یکی از قسمت های سریالش یعنی داستان یک شهر دعوت کرد، سپس حضور تاثیر گذار او در فیلم جنایت سال 82 در کنار فریبرز عرب نیا و بهرام رادان، بازی ماندگاری در کارنامه هنریش به یادگار گذاشت فیلمی که بر مبنای رمان کلاسیک جنایت و مکافات داستایفسکی ساخته شد و او را کاندیدای بهترین بازیگر نقش اول از جشن خانه سینما کرد.

علاقه به عکاسی

من عکاسی را خیلی دوست دارم. یک زمانی سر فیلم هایی که می رفتم دوربین می بردم و در زمانی که خودم خیلی کار نداشتم عکس های پشت صحنه می گرفتم و خیلی به عکاسی علاقه مندم، سوژه خاصی مدنظرم نیست. بیرون می روم و سفر که می روم عکاسی از منظره می کنم یا سر کار از پشت صحنه عکس می گیرم.

کتاب خوانی

معمولا کتاب می خوانم، چون اوقاتی که سر کار نیستم، اصولا آدمی نیستم که بریز و بپاش داشته باشم، معمولا خانه ام کتاب می خوانم، فیلم می بینم، به تئاتر می روم.

فیلم های سینمایی

● زیر سقف دودی – ۱۳۹۵
● لابی – ۱۳۹۵
● زرد – ۱۳۹۵
● هیلانه  – ۱۳۹۲
● کلاشینکف – ۱۳۹۲
● پشت در خبری نیست – ۱۳۸۸
● پریش – ۱۳۸۷
● صبح روز هفتم – ۱۳۸۷
● موش – ۱۳۸۶
● احضارشدگان – ۱۳۸۶
● مخمصه – ۱۳۸۶
● ملودی – ۱۳۸۶
● سنگ، کاغذ، قیچی – ۱۳۸۵
● چند می‌گیری گریه کنی – ۱۳۸۴
● تردست – ۱۳۸۳
● جنایت – ۱۳۸۲
● عطش – ۱۳۸۱
● غوغا – ۱۳۸۱
● درخت گلابی – ۱۳۷۶

سریال های تلویزیونی

● جاده قدیم – ۱۳۹۳    
● خداحافظ بچه – ۱۳۹۱    
● شوق پرواز – ۱۳۹۰    
● مختارنامه – ۱۳۸۹ تا۱۳۸۳    
● طلسم شدگان – ۱۳۸۳    
● ثارالله – ۱۳۸۱    
● داستان یک شهر – ۱۳۸۰    
● شب آفتابی – ۱۳۸۰    
● خط قرمز – ۱۳۷۹    
● همسفر – ۱۳۷۸    
● مهر خوبان – ۱۳۷۴

شبکه خانگی

● عشق تعطیل نیست – ۱۳۹۳   
● شاهگوش – ۱۳۹۲ 

جوایز

● جایزه سوم بازیگری از جشنواره تئاتر فجر برای تئاتر خیابانی ابتدا با عشق انتها از عشق

● جایزه بهترین بازیگر نقش اول از دید مخاطبین-سریال خط قرمز

● بازیگر برگزیده مرد در جشنواره تیاتر مقاومت برای تیاتر خاموشی دریا ۱۳۹۰

● دریافت جایزه بهترین بازیگر مراسم جشن بازیگر برای تئاتر خاموشی دریا ۱۳۹۱