سینا مهراد

سینا مهراد

تاریخ تولد:

12 آذر 1370

زاده:

تهران

زندگینامه:

سینا مهراد متولد 12 آذر 1370 در تهران، بازیگر، دستیار کارگردان است.

پدرش سعید سهیلی کارگردانی صاحب نام و برادرش ساعد سهیلی بازیگر شناخته شده می باشد، صبا خواهرش نیز در کار طراحی هست و شرکت دارد.

سینا سهیلی نام هنری مهرداد را برای فامیلی خود انتخاب کرده است.

کنار پدر

پدرش سعید سهیلی کارگردان برجسته ای که با فیلم گشت ارشاد معروف است از همان کودکی دست سینا را گرفت و وارد عرصه هنری کرد.

اولین بار از 4 سالگی

اولین بار در 4 سالگی در فیلم مردی شبیه باران در کنار ابوالفضل پورعرب بازی کردم او سوپر استار دو دهه سینما و تلویزیون بود که من هنوزم عاشق و مخاطب ایشان هستم.

از تحصیل تا تئاتر

در کودکی نقش های کوتاهی به من محول شد تا اینکه طی یک دوره چهار پنج ساله بازی را بخاطر تجصیل کنار گذاشتم.

سرانجام از 19 سالگی دوباره با کار تئاتر شروع کردم و به ست دادن در دفاتر سینمایی و ایفای نقش در پروژه های مختلف را از سر گرفتم.

دستیاری تا دیده شدن

از سری اولین فیلم گشت ارشاد بعنوان دستیار کارگردان در کنار پدرش سعید سهیلی بود که در این فیلم ساعد برادرش هم بازی می کند.

از سایه بان تا پدر

اولین بار که چهره او در سریال سایه بان سال 96 دیده شد.

آقای مهراد در این سریال بازی کوتاهی در نقش حمید داشت از همین سریال توسط حامد عنقا نویسنده و بهرنگ توفیقی (کارگردان) برای سریال پدر انتخاب شد.

ماجرای پخش سریال پدر

سریال پدر که ابتدا قرار بود ماه رمضان 97 پخش شود و حتی تیزرهای آن از تلویزیون هم پخش می شد، به یکباره از جدول پخش حذف و سریال دیگری جایگزین آن شد. در نهایت این سریال از اواسط تیر 97 از شبکه دو به روی آنتن رفت.

فراتر از شهرت

بازی جذاب و چهره دوست داشتنی او در این سریال متفاوت، خیلی زود در همان قسمت اول به چشم آمد و حالا به شهرت عجیبی رسیده است.

حامد به من نزدیک است

نقش حامد در سریال پدر از لحاظ پایه و درون خیلی به من نزدیک است، چون من هم در خانواده‌ ای مذهبی بزرگ شده و زندگی می کنم؛ اما اون شیطنتی را که من دارم، ندارد.