سیروس همتی

سیروس همتی

تاریخ تولد:

13 مرداد 1351

زاده:

تهران

زندگینامه:

سیروس همتی متولد 13 مرداد ۱۳۵۱ در تهران، بازیگر، کارگردان، نویسندگی و طراح صحنه است. 

فارغ التحصیل لیسانس رشته ریاضی از دانشگاه تربیت معلم است، بجز بازیگری، طراحی صحنه، نویسندگی و کارگردانی تئاتر هم انجام می دهد.

اصالت و معلمی

در جوادیه تهران بدنیا آمده است و اصالتا آذربایجانی و تورک زبان و اهل آجر آباد شهرستان سراب می باشد، آقای بازیگر معلم آموزش و پرورش در ریاضییات می باشد.

علاقه به تئاتر

علاقه اش به بازیگری از سال 72 وقتی 21 ساله بود جدی شد.

البته سه سال قبلش نیز در یک تئاتر بنام گوهرشاد به عنوان سیاهی لشکر حضور داشت و در ادامه سال 71 از طریق پسر دایی اش تقی همتی نیا وارد گروه های تئاتری شد.

ورود به تلویزیون

سال 1381 از طریق بهرام عظیم‌ پور (کارگردان و نویسنده) که در تئاتر با او آشنا شده بود به سریال خاک سرخ معرفی شد و در نقش مراد یک پسر عقب مانده اولین تجربه خود را بدست آورد.

حضور در سینما با فیلم جنجالی

از طریق حبیب رضایی (بازیگر و بازیگردان) به فیلم مارمولک کمال تبریزی در سال 82 دعوت شد و در این فیلم بسیار جنجالی چهره اش دیده شد.

ماجرای برادر شهیدم

پدر و مادرم، پسر عمو و دختر عمو بودند که به علت ازدواج فامیلی یا بچه هایشان مرده بدنیا می آمد یا 6 ماه بعد از دنیا می رفتند.

مادرم به مشهد می رود و از امام رضا (ع) می خواهد یک بچه سالم بهش بدهد، به همین خاطر وقتی برادر بزرگترم بدنیا آمد نامش را رضا می گذارند، برادرم رضا شهید جنگ است.

سیروس همتی و همسرش

سیروس همتی سالهاست ازدواج کرده و همسرش در بیمارستان فارابی کار می کند، این زوج صاحب دو فرزند دختر هستند که هیچ علاقه ای به بازیگری ندارند.

 لذت تدریس

من 27 سال است در آموزش و پرورش تدریس می کنم و در حال حاضر منطقه 16 تهران هستم، از زمان شروع بازیگری لذتم از تدریس خیلی بیشتر شده و کارم راحتر شده است.