سید حامد حسینی

سید حامد حسینی

تاریخ تولد:

زاده:

زندگینامه:

سید حامد حسینی تهیه کننده سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار سید حامد حسینی می‌توان به فعالیت در فیلم سرو زیر آب، برنامه نون جوونی و فیلم مشت آخر اشاره کرد.

سید حامد حسینی کار حرفه‌ای خود را از تلویزیون آغاز کرد و سال 1396 در برنامه نون جوونی به عنوان کارگردان فعالیت داشته است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم سرو زیر آب، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای سید حامد حسینی محسوب می‌شود.

سید حامد حسینی در سال 1396 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید آثار مهمی حضور داشته است. او در این سال در 3 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون حضور داشت و خود را به جامعه هنرمندان معرفی کرد. آثار مهم سید حامد حسینی در این سال، فعالیت در برنامه نون جوونی به کارگردانی سید حامد حسینی، فعالیت در فیلم مشت آخر به عنوان تهیه کننده و فعالیت در فیلم سرو زیر آب به عنوان تهیه کننده محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی سید حامد حسینی فعالیت در فیلم سرو زیر آب بوده است. سید حامد حسینی سال 1396 فیلم سرو زیر آب به عنوان تهیه کننده فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند. سید حامد حسینی توانست با فعالیت در فیلم سرو زیر آب تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر بابک حمیدیان، مینا ساداتی، هومن برق‌نورد و شهرام حقیقت‌دوست توانست سطح کاری او را متحول کند.

با اینکه سید حامد حسینی را بیشتر بعنوان تهیه کننده می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. سید حامد حسینی علاوه‌بر تهیه کننده به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین اثر سید حامد حسینی در حرفه‌ی کارگردان، برنامه نون جوونی است.

سید حامد حسینی سال 1396 برای فیلم سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر توانست در 36مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم با نگاه ملی برنده شود. همچنین سید حامد حسینی سال 1396 برای فیلم سرو زیر آب به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر توانست در 36مین دوره جشنواره فیلم فجر در بخش سودای سیمرغ برای جایزه سیمرغ بلورین بهترین فیلم نامزد شود.