سیدجواد رضویان

سیدجواد رضویان

تاریخ تولد:

6 مرداد 1353

زاده:

قم

زندگینامه:

سید جواد رضویان متولد 5 مرداد 1353، بازیگر و کارگردان است.

سید جواد رضویان یکی از بازیگران مطرح فیلم و سریال های طنز ایرانی است. او فارغ التحصیل رشته نقاشی می باشد که به طور اتفاقی، به واسطه مهران غفوریان و بیژن بنفشه خواه، پا در عرصه بازیگری نهاد. او فعالیت خود را از سال 1373 با بازی در مجموعه های طنز متعددی از جمله "باغ مینو"، "سیب خنده" و "مجید دلبندم" آغاز کرد و با بازی در سریال "پاورچین"، به کارگردانی مهران مدیری، به محبوبیت و شهرت زیادی در بین مردم دست یافت.

وی علاوه بر بازیگری، چند تجربه کارگردانی و خوانندگی نیز دارد، اما نتوانست موفقیت چشمگیری، نسبت به بازیگری، کسب کند.

زندگی و علایق شخصی

جواد رضویان متولد شهر قم است که پدرش قمی و مادرش یزدی می باشد. بزرگترین تفریح برای او، در کنار خانواده بودن است. در دوران جنگ تحمیلی، در گیر جنگ می شود و مشتاقانه برای حضور در جبهه های جنگ تلاش می کند.

از کودکی شر و شیطون بوده و عاشق رنگ نارنجی است. سبک بازی وودی آلن و جری لوئیس را بسیار دوست دارد و از تماشای کارتون های پلنگ صورتی، سندباد و پینوکیو لذت می برد. همچنین، به گل و گیاه علاقه خاصی دارد و از در بین خواننده ها، رضا صادقی را بیشتر دوست دارد.

ازدواج

مهمترین اتفاق زندگی خود را حضور همسرش می داند و از ازدواج با او بسیار راضی می باشد. حاصل این ازدواج، یک دختر به نام "یامین" است.

شروع بازیگری

در دوران کودکی، هیچ علاقه ای به تئاتر و نمایش نداشته و همیشه از آن فراری بوده است. تا اینکه در سال اول دانشگاه، با مهران غفوریان، امیر غفارمنش و بیژن بنفشه خواه آشنا شده و آن ها او را برای بازی در تئاتر تشویق می کنند. ابتدا در نمایش های دانشجویی شرکت کرده و بعد از کسب تجربه در این زمینه، با مجموعه "سیب خنده" رضا عطاران وارد قاب تلویزیون شده و بعد از آن با سریال "پاورچین" مهران مدیری، به شهرت می رسد.

او در سال 1394 به عنوان یکی از سه بازیگر برتر در برنامه سه ستاره معرفی شد و همانجا اعلام کرد که دیگر نمی خواهد در تلویزیون کار کند. اما بعد از این ماجرا، با بازی در سریال همسایه ها، دوباره به تلویزیون برگشت.

خبرهای مرتبط

دو فیلم دیگر به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند

دو فیلم سینمایی «پیشونی سفید ۳» به کارگردانی سیدجواد هاشمی و «زهر مار» به کارگردانی سیدجواد رضویان هم به گزینه‌های اکران نوروزی اضافه شدند.