سها نیاستی

سها نیاستی

تاریخ تولد:

1 فروردین 1373

زاده:

تهران

زندگینامه:

سها نیاستی متولد 1373 در تهران، بازیگر است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری می باشد، اتفاقی وارد عرصه بازیگری شد و با فیلم رسوال صدرعاملی اولین بار در جشنواره فجر روی فرش قرمز رفت.

علاقه از کودکی

از دوران کودکی مثل نصف مردم دنیا به بازیگری علاقه داشت ولی مسیری فعالیت اش با ورود به رشته معماری از این عرصه فاصله داشت و زمانی برای کلاس بازیگری بدست نیاورده بود.

نحوه ورود به بازیگری

از طریق یکی از دوستانش از فراخوان تست بازیگری فیلم رسول صدرعاملی اطلاع پیدا کرد و بصورت کاملا شانسی و اتفاقی ثبت نام کرد و در کمال تعجب بدون هیچ سابقه ای انتخاب شد.

او سال 96 در فیلم سال دوم دانشکده در نقش مهتاب بازی کرد.


ماجرای شباهت به نگار جواهریان

نقش من رونویسی خانم جواهریان نبوده البته از زمانی که وارد سالن جشنواره فجر شدم بهم می‌ گفتند شبیه او هستم، منتها اولین باری بود که می‌شنوم و من هم با فراخوان وارد کار شدم.

دفاع صدرعاملی از نیاستی

به نظر من بازیگری خوب به میمیک چهره نیست.

من وارد این بحث در انتخاب بازیگر نمی‌شوم، برایم قوه درک بازیگر در موقعیت‌ها مهم است. بازیگران من در این فیلم هر روز وارد جهان جدیدی شده و به تازگی به دیالوگ های خود آشنا می شدند.

در مسیر حرفه ای

نیاستی حالا توجهات را در عرصه بازیگری به سمت خود جلب کرده است و برای ادامه مسیر نیاز به حضور در کلاس های بازیگری، فن بیان و … است تا بتواند در این عرصه رقابتی موفق باشد.

ازدواج

نیاستی که در تیر ماه 97 از دانشگاه فارغ التحصیل شده هنوز مجرد است.

داستان فیلم

سال دوم دانشکده من داستان حول دو شخصیت بنام مهتاب (سها نیاستی) و آوا (فرشته ارسطویی) است که به اتفاق تعداد دیگر از همکلاسی هایشان برای یک سفر چند روز از تهران به اصفهان می روند.

خبرهای مرتبط

بازیگر جوان ایرانی جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره مسکو را برد

هیات داوران چهل و یکمین دوره جشنواره فیلم مسکو به ریاست کیم کی دوک کارگردان سرشناس کره‌ای جایزه بهترین بازیگر زن را به سها نیاستی برای فیلم «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدرعاملی اهدا کرد.