سحر زکریا

سحر زکریا

تاریخ تولد:

28 آذر 1352

زاده:

گیلان

زندگینامه:

سحر زکریا متولد 28 آذر 1352 در گیلان، بازیگر است.

فارغ التحصیل رشته اقتصاد در دبیرستان و لیسانس تئاتر از جهاد دانشگاهی تهران است، از کارهای طنز به شهرت رسید و به شدت به سیر و آشپزی علاقمند است.

خانواده + شناسنامه

مادرم شمالی و پدرم اراکی و مهندس برق بود به همین دلیل تا پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کردیم، در گیلان بدنیا آمدم اما پدرم شناسنامه ام را از اراک گرفته است.
سحر تنها یک خواهر کوچکتر از خود دارد که ازدواج کرده و بچه دارد.

ورود به بازیگری

بازیگری را از سال 74 وقتی 22 ساله بود بصورت حرفه ای با سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده شروع کرد و در مجموعه طنز قطار ابدی سال 78 چهره اش را شناخته تر کرد.

شهرت

در سال 1381 وقتی 29 ساله بود به تیم بازیگری مهران مدیری وارد شد و در سریال پاورچین به شدت درخشید و به شهرت زیادی رسید.
در قهوه تلخ، شوخی کردم، در حاشیه و … هم حضور موفقی داشت.

ازدواج

خانوم ذکریا در سال 97 وارد سن 45 سالگی شده ولی هنوز ازدواج نکرده است، می گوید در تمام این سالها کسی که در کنارش آرامش پیدا کنم پیدا نکردم.

علاقه به موسیقی

به گوش دادن موسیقی علاقمندم، هم پاپ و هم سنتی هر دو رو گوش می دهم، صدای همایون شجریان و عصار را دوست دارم و از شنیدن آلبوم باران تویی گروه چارتار لذت می برم.

آشپزی

من از جمله افرادی هستم که با علاقه غذا می پزم خوشبختانه معمولا دستپختم خوب از آب در می آید، خورش بادمجان، ماکارونی و آلو اسفناج را خوب درست می کنم.

ورزشکار رزمی

خانوم بازیگر در رشته رزمی کیک بوکسینگ فعالیت می کند، علاوه بر این ها، بدنسازی و شنا هم می رود و در برخی رشته های دیگر هم گهگاهی فعالیت دارد.

عمل بینی

در جوانی بینی ام را عمل کردم و الان خیلی پشیمانم.
دوره ای که من وارد سینما و تلویزیون شدم بسیار از نقش ها را بابت همین عمل زیبایی از دست دادم و همین برای من اتفاق خیلی بدی بود.

خبرهای مرتبط

«جانان» بعد از «ایکس‌لارج» اکران می شود یک روایت عاشقانه

فیلم سینمایی «جانان» به کارگردانی کامران قدکچیان بعد از فیلم سینمایی «ایکس لارج» روی پرده می‌رود.