سحر جعفری جوزانی

سحر جعفری جوزانی

تاریخ تولد:

11 تیر 1357

زاده:

سانفرانسیسکو

زندگینامه:

سحر جعفری جوزانی، متولد 11 تیر 1357 در سانفرانسیسکو بازیگر، شاعر و نویسنده ایرانی-آمریکایی می باشد.

فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی کودک از دانشگاه آزاد است بجز بازی، شاعر و نویسنده است و اصالتا اهل روستای جوزان از ملایر لرستان می باشد.

خانواده و مهاجرت

پدرش مسعود جعفری جوزانی کارگردان و مادرش keckl james اهل آمریکا می باشد، سحر در سانفرانسیسکو متولد شد و در 5 سالگی بعد از طلاق پدر و مادرش به ایران بازگشت.

او نزد مادر بزرگ پدری خود در ایران بزرگ شده است.

شروع فعالیت

اولین بار در 8 سالگی با نقش کوتاهی در فیلم شیر سنگی به کارگردانی پدرش وارد بازیگری شد، سپس در 18 سالگی در نویسندگی سریال آژانس دوستی همکاری داشت.

اولین بار در سال 81 با سریال حامی وارد تلویزیون شد.

شهرت

در سال 1387 نامزد سیمرغ بلورین نقش مکمل برای بازی در فیلم بلوغ شد اما شهرت او بیشتر به سریال نقطه چین مهران مدیری در سال 1381 بر می گردد.

عاشق پدر

می گوید هیچ کسی در دنیا را به اندازه پدرش دوست ندارد، اگر همه دنیا از هم بپاشد و یک نفر بخواهد به من کمک کند پدرم است.

جراحی زیبایی

چون صورتم کمی ظریف است و بینی مناسب نبود مجبور شدم عمل کنم، پدرم مخالف بود، بازی هایم در فیلم های سینمایی و آژانس دوستی قبل از عمل بینی ام است.

ازدواج سحر جعفری جوزانی

مدتی خبر ازدواج او به گوش رسید و به نظر میاد تا نامزدی نیز پیش رفتند که او در دورهمی به آن اشاره کرد اما در نهایت به ازدواج ختم نشد و مجرد می باشد.

رفت و آمد به آمریکا

بعد از بازگشت به ایران مدام به آمریکا رفت و آمد دارم، مادر من آمریکایی است و برای دیدنش چندین بار در سال به آمریکا سفر می کنم.

عاشق تئاتر هم هستم

تا حالا کار تئاتر نکرده ام، اما می دانم که آنجا هم اصل، درست ايفای نقش کردن است اگر پيشنهاد تئاتر هم شود دوست دارم آن را تجربه کنم.