ستاره اسکندری

ستاره اسکندری

تاریخ تولد:

25 خرداد 1353

زاده:

تربت حیدریه

زندگینامه:


ستاره اسکندری متولد 25 خرداد 1353 در تربت حیدریه، بازیگر است.


دانشجوی رشته مترجمی زبان انگلیسی بود ولی بخاطر علاقه اش به تئاتر از ادامه تحصیل منصرف شد، سه خواهر و یک برادر هستند، لاله اسکندری هم در کار بازیگری شناخته شده می باشد.
 
شروع فعالیت
 

حسین اسکندری عموی خواهران اسکندری از مجری های تلویزیون بود به همین خاطر در کودکی به سمت بازیگری و نمایش گرایش پیدا کردند و به پیشنهاد او در چند کار نمایشی حضور پیدا کردند برای اولین بار ستاره اسکندری وقتی اول راهنمایی میخواند جلو دوربین رفت و بعد از آن در سن 19 به همراه برادرش به دپارتمان بازیگری رفتند و از آنجا دوباره با تئاتر شروع جدی کرد.
خواهرش لاله بازیگر و سارا گریمور و برادرش طراح و معمار است.
اولین حضور
 

اولین حضور وی در سینما با فیلم حریف دل به کارگردانی عبدالرضا گنجی در سال 1375 بود، در قاب تلویزیون هم با سریال ماجراهای خانه شماره ۱۳ در همین سال دیده شد.

 

شهرت با نرگس
 

سال 1385 سریال نرگس با نقش اصلی پوپک گلدره در حال ضبظ و پخش بود که در یک سانحه رانندگی خانوم گلدره به کما رفت، ادمه نقش او را در این سریال ستاره اسکندری برعهده گرفت که موجب شهرت و محبوبیت وی شد، خانوم گلدره بعد از 8 ماه کما درگذشت.

 

دستمزد 10 برابری
 

دستمزد من بعد از سریال موفق نرگس که سریال پرمخاطب آن دوران بود در فاصله کمتر از 7 سال 10 برابر شد، اشل های دستمزد تغییر کرد و این اتفاق را مدیون تلویزیون هستیم و به عنوان بازیگر باید از تلویزیون ممنونم باشیم. ولی سینما دستمزدهای بالا مختص استارهای ما و فیلم هایی است که بودجه های کلان دارند.


شغل دوم خانوم بازیگر
 

ستاره، بنیادگذار گروه تار اول است گروهی که اعضایش در مرکز خرید میلاد نور کسب و کار کوچکی برای خود دست و پا کرده اند و به طراحی و بافت پارچه مشغولند.

 

علاقه به سفر
 

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی؛ این یکی از ضرب المثل های قدیمی ایرانی است که سال ها پیش نیاکان ما آن را طرح کرده اند و طی قرون مختلف نیز همچنان این تعبیر پابرجاست و واقعیت است که هیچ چیز به اندازه سفر به تکامل نگاه و بینش شخصی یک آدم کمک نمی کند. دیدن فرهنگ و آداب و رسوم آدام های مختلف در سراسر جهان دستاوردهای مهمی را برای بازیگر رقم بزند. برخی از مواقع با سامیه لک سفر می روم.

 

ازدواج
 

ستاره اسکندری ازدواج کرده و متاهل است، خواهرش لاله این خبر را تایید کرده است.


ترس از مرگ
 

احساس می‌ كنم كه دیگر چیزی برای ترس وجود ندارد. البته اگر بخواهم راستش را بگویم تنها ترسی كه دارم ترس از جان است البته‌ منظورم نفس مرگ است هنوز با مرگ آنچنان كنار نیامده‌ ام و خیلی هم دوست ندارم به آن فكر كنم.

 

از خراسان تا تهران
 

من متولد تربت حیدریه هستم. 4 ساله بودم که به تهران آمدم اما تمام خاطرات کودکی ام برای آن خطه است و هرگز خانه مادر بزرگم و شرایطی که در آنبزرگ شدم را از یاد نمی برم البته بازم هم این حرف ها به مفهوم این نیست که بخواهم در همان ریشه ها خودم را متوقف کنم.

 

کتاب خوانی
 

کتاب جزو لاینفک زندگی من است و به عنوان یک عنصر همیشگی در زندگی ام حضور داشته و دارد، معمولاً شب‌ ها هنگام خواب داستان و رمان می‌ خوانم که گاهی ممکن است تا خود سحر ادامه پیدا کند.

 نسل پرماجرا هستم، تا سوخته
 

هیچ وقت از آن آدم هایی نبودم که معتقدند نسل ما نسل سوخته است. چون همه نسل ها این اعتقاد را دارند و فکر می کنم همه نسل ها در نوع خودشان نسل سوخته محسوب می شوند. با توجه به شرایط موجود؛ همه نسل ها یک چیزهایی را از دست دادند و یک چیزهایی را به دست آوردند ولی معتقدم من جزو نسل پرماجرا هستم، تا سوخته …

 

خانواده هنرمند
 

پدرش اهل كاشمر و مادرش اهل تربیت حیدریه بود.او دو خواهر هنرمند به نام‌ های لاله اسکندری (بازیگر) و سارا اسکندری (چهره پرداز) دارد. ستاره همچنین برادرزاده عبدالحسین اسکندری گوینده و مجری رادیو و تلویزیون است و او برادر عکاسی به اسم سیامک اسکندری دارد.

 

فیلم های سینمایی
 

● دریاچه ماهی – ۱۳۹۵
● خانه کاغذی – ۱۳۹۵
● نیمه شب اتفاق افتاد – ۱۳۹۴
● نزدیکتر – ۱۳۹۳
● فردا – ۱۳۹۲
● ناخواسته – ۱۳۹۲
● هیس! دخترها فریاد نمی‌ زنند – ۱۳۹۱
● شیر تو شیر – ۱۳۹۰
● آقا یوسف – ۱۳۸۹
● ایستگاه آخر (اپیزود ملاقات) – ۱۳۸۹
● چسب زخم (اپیزود ملاقات) – ۱۳۸۹
● قبرستان غیرانتفاعی – ۱۳۸۹
● قصه پریا – ۱۳۸۹
● ملاقات – ۱۳۸۹
● شبانه‌ روز – ۱۳۸۷
● شبانه – ۱۳۸۴
● مواجهه – ۱۳۸۳
● تارزن و تارزان – ۱۳۸۰
● مسافر ری – ۱۳۷۹
● حریف دل – ۱۳۷۵

 

سریال های تلویزیونی
 

● ماجراهای خانه شماره ۱۳ – 1375
● با من بمان – 1380
● نرگس – 1385
● تا صبح – 1385
● مرگ تدریجی یک رویا – 1387
● فاکتور هشت – 1388
● شوق پرواز – 1390
● هفت سین یدالله صمدی – 1392
● زعفرانی – 1394
● گمشدگان – 1396

 

 

شبکه خانگی
 

● دندون طلا (1393)