سارا روستاپور

سارا روستاپور

تاریخ تولد:

12 دی 1360

زاده:

تهران

زندگینامه:

سارا روستاپور متولد 12 دی 1360 در تهران، مجری است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته میراث فرهنکی و فوق لیسانس نمایش عروسکی از پردیس هنر دانشگاه تهران است او با نام هنری خاله سارا مجری برنامه های کودک معروف است.

شروع مجری گری با تست

سال 78 دوست پدرم درباره آزمونی گفت که قرار بود از دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس برای اجرا گرفته شود با اینکه آن زمان دانش‌ آموز بودم، ترغیب شدم در این آزمون شرکت کنم.

متنی سخت را حفظ کردم و در آزمون قبول شدم. اما برای برنامه از نظر سنی مناسب نبودم و نتوانستم مجری شوم اما در برنامه از مدرسه تا مدرسه شش ماه مجری بودم. چون اجرا مانع درس خواندن می‌ شد، ترجیح دادم دیگر مقابل دوربین نروم تا بعد از قبولی دانشگاه ….

نحوه حضور در برنامه رنگین کمان

بعد از دانشگاه به عنوان خبرنگار فعالیت می‌کردم. برای گرفتن گزارش پشت صحنه به لوکیشن این برنامه رفتیم تهیه‌ کننده من را دید و دعوت کرد برای اجرای برنامه تست بدهم.

 آرزو داشتم خاله سارا باشم

پیش از شهرت با نام خاله سارا در نمایشگاه مطبوعات خاله نرگس را دیدم.

غرفه آنها کنار غرفه نشریه‌ای بود که من در آن کار می‌کردم. به دلیل ازدحام جمعیت خاله نرگس نمی‌ توانست از غرفه بیرون بیاید و من کمک کردم از غرفه ما بیرون برود همان موقع به همسرم گفتم چه می‌شد بچه‌ ها هم به من بگویند خاله سارا نمایشگاه سال بعد من خاله سارا بودم.

ازدواج و فرزند

سارا روستاپور متاهل می باشد و حاصل ازدواجشان یک فرزند دختر به نام نهال می باشد.

بازیگری و اجرا

من اجرا را بیشتر از بازیگری دوست دارم، توانایی بازیگری هم دارم اما نمی‌ خواهم این حرفه را دنبال کنم اگر یکروز بخواهم بازیگری را تجربه کنم دوست دارم در یک فیلم سینمایی برای مخاطب کودک باشد.

مهاجرت از شبکه پنج به دو

توانستم نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی را تجربه کنم و اینها تجربه‌هایی خوب بود.

در شبکه دو با تهیه‌ کنندگان و گروه های حرفه‌ ای آشنا شدم. این مناسبات حرفه‌ ای کمک کرد رشد کنم و در زمینه‌ ای که دوست دارم تجربه‌ های بیشتر به دست بیاورم. الان بیشتر درگیر بخش تحریریه و برنامه سازی هستم.