زهیر یاری

زهیر یاری

تاریخ تولد:

26 فروردین 1359

زاده:

تهران

زندگینامه:

زهیر یاری، متولد 26 فروردین 1359، بازیگر است.

زهیر یاری فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است، اما از دوران دبیرستان به بازی در تئاتر علاقه داشته و به همین دلیل، مطالعات زیادی در این زمینه داشته است. بعد از فارغ التحصیلی، با چند تن از اساتید تئاتر آشنا شده و در چند نمایش به ایفای نقش می پردازد. علاوه بر این، یک دوره فیلمسازی نزد استاد تقوایی گذرانده، اما کار بازیگری را به فیلمسازی ترجیح داده است. در همان دوران، او را برای بازی در سریال "مردان آنجلس" دعوت می کنند و بعد از آن نیز در فیلم "مریم مقدس" ایفای نقش می کند.

او تاکنون در فیلم ها و سریال های متعددی به عنوان بازیگر حضور داشته است، اما شغل اصلی او در زمینه دیگری است و بازیگری را به عنوان شغل دوم ادامه می دهد.

زهیر یاری برادرزاده بازیگر خوب کشورمان، حسین یاری، می باشد، اما برای بازیگر شدن، به استعداد و مطالعات خود اتکا کرده است.

دیگران درمورد او می گویند که زهیر بسیار خوش اخلاق و صبور است. خودش در این باره می گوید که بازیگری این درس را به من داده تا صبوری را یاد بگیرم و حسادت نکنم...چون هم جا برای تو هست و هم زمان! وقتی حسادت داشته باشی، به همان اندازه هم کینه میگیری. و بعد از کینه نسبت به همه بدگمان می شی. بازیگری به من یاد داد که آرامش داشته باشم، چون آرامش داشتن، مساوی است با درست کار کردن.