رضا شفیعی جم

رضا شفیعی جم

تاریخ تولد:

9 تیر 1350

زاده:

تهران

زندگینامه:

رضا شفیعی جم متولد 9 تیر 1350 در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است.

دانش آموخته رشته گرافیک است، فعالیت اش از مسیر نقاشی و تابلو کشیدن به نمایش و بازیگری ختم شد، از خدمت سربازی معاف شده و یک ازدواج ناموفق دارد.

خانواده

پدرش بازنشسته ارتش و اصالتا تهرانی و مادر مرحومش معلم و اصالتا کرد کرمانشاهی بود، یک برادر بزرگتر و یک خواهر کوچک تر از خود دارد

 شروع هنر با نقاشی

کار هنری را با نقاشی و کشیدن تابلو از چهره شروع کرد و از دوران مدرسه تقلید صدا می کرد و همین زمینه کاری هنری او را ببرای آینده فراهم کرد.

خدمت سربازی

در زمان سربازی در مهد کودک وابسته به سپاه معلم نقاشی بود اما مدتی بعد به علت پرکار بودن تیروئید و مشکلات سخت بیماری از خدمت معاف شد.

 شروع بازیگری

فعالیت خود را با تئاتر از سال 1364 شروع کرد و از همین طریق با رضا عطاران آشنا شد، از تئاتر به فیلم دوهمسفر در سال 69 رسید و بازی کرد و یک سال بعد برای گروه کودک، برنامه تلویزیون کابلی را کار کرد.

حرفه ای و شهرت

در سال 70 با معرفی رضا عطاران وارد گروه بازیگران مجموعه ساعت خوش مهران مدیری شد و علاوه بر بازیگری نویسندگی بخشی از کار را نیز بر عهده گرفت.

شهرت او بیشتر با نقش بامشاد در سریال نقطه چین سال 82 شروع شد.

ازدواج و طلاق

رضا شفیعی جم سال ها پیش ازدواج کرد اما این رابطه در نهایت به طلاق ختم شد، او مجبور شد تمام درامد 20 ساله + خانه پدری خود را برای مهریه همسرش بفروشد.

خبرهای مرتبط

بهاره رهنما و رضا شفیعی‌جم به «پیشی میشی» پیوستند

رضا شفیعی‌جم و بهاره رهنما به فیلم سینمایی «پیشی میشی» به کارگردانی حسین قناعت پیوستند. فیلمبرداری این فیلم با پایان مراحل پایانی پیش تولید آغاز می‌شود.